SEDAŞ Eğitim Merkeziyle Kurumlara Eğitim Desteği Veriyor

SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinin kapılarını, ülkemizde görev yapan teknik adamların daha kaliteli hizmet verecek bilgi donanımına sahip olması için sonuna dek açıyor.

SEDAŞ Eğitim Merkeziyle Kurumlara Eğitim Desteği Veriyor
banner3

Son olarak SEDAŞ,  uygulama sahasında verilecek dersler için EMO Elektrik Mühendisleri Kocaeli Şubesi Sakarya Temsilciliği tarafından yapılan eğitim organizasyonunda, genç elektrik mühendislerine yapılan  “Yüksek Gerilim (YG) Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi” için kapılarını sonuna kadar açarak yapılan eğitime de destek verdi. 

Genç mühendisler tarafından ilgiyle izlenen eğitim üç gün sürdü. Üç gün süren İşletme Sorumluluğu eğitiminde, “Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları” “Yönetmelikler/Standartlar” “Elektrik Kazalarında İlk Yardım Organizasyonu” “Yüksek Gerilim Dağıtım Şebekelerinde Koruma”, “Tranformatörler” ve “Koruma Elemanları” dersleri ile eğitime devam edildi ve eğitimin üçüncü gününde saha uygulamaları yapıldı. SEDAŞ Teknik eğitim merkezinde teorik olarak anlatılan konularla ilgili bilgilendirme sağlandı ve eğitim tamamlandı. Eğitim sonunda Mühendisler sınava alınarak başarıları değerlendirildi.  Eğitime katılan, Elektrik Mühendisleri SEDAŞ’ın uygulama sahasında görsel olarak fiilen yapılan çalışmaların bizzat izlenmesinin çok etkili olduğunu, EMO işbirliği ile yapılan eğitimin mesleki anlamda çok faydalı bir eğitim olduğunu ve SEDAŞ’a eğitim amaçlı olarak kurumlara kapılarını açmasını takdirle karşıladıklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER