SAÜ VAKFINDAN İLÇELERE OKUL GELİYOR

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Vakfı Özel Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Kemal Sarı, Adapazarı Tunatan Tesislerinde basın toplantısı düzenledi. İlkokul Müdür Yardımcısı Emel Çolak, Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Özge Koçer ve Halkla İlişkiler Müdürü Melek Güroğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Genel Müdür Kemal Sarı, Kasım ayında yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG), 4 öğrencinin tüm soruları doğru cevapladığını söyledi.

SAÜ VAKFINDAN İLÇELERE OKUL GELİYOR
banner3

Kendisinin de Sakaryalı olduğunu söyleyen Sarı, “Aslen Kocaaliliyim, okulumuzun fiziki şartlarında epey iyileştirmeler yapıldı. Sakarya, İstanbul’daki özel okullardan farklı, mesela İstanbul Çamlıca’da 9 farklı özel okul var, Sakarya’da sayı az. Sakarya’da veli kitlesinin özel eğitime bakış açısı da farklı. İnsanlar, ‘Bizim zamanımzda bir kalem bir defterle eğitim görüyorduk’ diyor, sorgulayan veli tarzı yok, Sakarya’da velinin eğitimle ilgili bir beklentisi yok” diye konuştu.

 

“En son yönetim kurulu toplantısında, kampüs girişinde sol tarafta, bir kreş açma kararı aldık” diyen Sarı, “Bu kreşe insanlar çocuklarını günlük olarakta bırakabilecek. Bunun dışında Hendek ve Karasu’ya birer okul açma düşüncemiz var, her iki ilçemize de birer anaokulu ve ilkokul yapmayı düşünüyoruz” dedi. Sarı ayrıca, ilimizin ülke genelindeki eğitimde yer aldığı sırayı yükseğe çıkarmayı amaçladıklarını da sözlerine ekleyerek, “SAÜ Vakfı Özel Okullarını ben Sakarya’da ilk 3’te görüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER