SAÜ'de Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi Yapıldı

Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi” tamamlandı.

SAÜ'de Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi Yapıldı
banner3

SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonunda gerçekleşen ve iki gün süren etkinliğe M3 Works Kurucusu Erdem Genç, Al Baraka İş Mükemmelliği İnovasyon Müdür Yardımcısı Kübra Odabaş Taşlı, Zeplin Car Genel Müdürü Hakan Sevim ve Sakarya TEKNOKENT Girişimcilik ve İnovasyon Birim Koordinatörü Gökhan Yüce konuşmacı olarak katıldı.

Geleceğe dönük yatırımlarınız olsun

M3 Works’den Erdem Genç, öğrencilere kendilerine bir uzmanlık alanı belirlemeleri tavsiyesinde bulunarak, “Hayat akıp giderken size fırsatlar sunar. Onlara uzanıp almak kendi elinizdedir. Uzmanlık alanınız olsun; genişlemeyi bu alan dâhilinde yapın” dedi. Öğrencilere iyi bir fikir bulduklarında fikri uygulamaktan çekinmemelerini öneren Genç, “Zaten sürekli yeni ve iyi bir fikir bulmak zorundasınız. Fikirlerinizi miladı dolmadan kullanmalısınız” diye konuştu.

İşinizi önemseyin

Al Baraka’dan Kübra Odabaş Taşlı da meslek hayatına adım atıldığı zaman diplomanın pek önemi kalmadığını, geleceğe dönük yatırımların daha önemli olacağını vurguladı. Konuşmasında yabancı dil öğrenmenin önemine de değinen Taşlı, “İşinizi gerçekten önemseyin. İşi bir gelir kapısı olarak görmeyin. Bu şekilde hayata bakış açınız değişecektir. Hayatın her anında global düşünmelisiniz, yerel düşünmeyin” ifadelerini kullandı.

Yabancı dil öğrenin

Zeplin Car’dan Hakan Sevim de konuşmasında öğrencilere yabancı dil öğrenmeleri tavsiyesinde bulunarak, özellikle yabancı dil için yurtdışında bulunmalarının kendileri için daha faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Girişimcilik nasıl yapılır?

Sakarya TEKNOKENT’ten Gökhan Yüce ise sunumunda ADAPTTO hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Girişimcilik üzerine yeni fikirlerin nasıl getirileceği üzerinde duran Yüce, girişimcilik alanına girerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrencilerle paylaştı.

Etkinlik sonunda konuşmacılara katılımlarından dolayı plaketleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER