Sakarya Üniversitesi Patentleri Sanayi İle Buluşuyor

Sakarya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, 20 Ekim 2015 Salı günü Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde “1. Proje Patent Pazarı” isimli bir etkinlik düzenlenecek.

Sakarya Üniversitesi Patentleri Sanayi İle Buluşuyor
banner3

Proje Patent Pazarı etkinliği kapsamında Sakarya Üniversitesi akademisyenleri tarafından alınmış olan 43 patent, sanayicilere bilgilendirme amacıyla sunulacak. Ulusal bazda katılımın gerçekleşeceği etkinlikte,  Türkiye’de inovatif düşünceyi geliştirme zarureti ve tekno bilişimin ticarileştirilmesinde izlenecek yol haritası, ulusal araştırma ve geliştirme programları ve işbirlikleri, TTO ofisi sürecinde sorunlar ve öneriler, gelişim sonrası uluslararası gençlik programları gibi konular masaya yatırılacak.

Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin konu ile ilgili olarak, “Üniversitemiz içerisinde teknolojik alanda yapılan çalışmaların fikri sanayi mülkiyet korumasına alınması çok önemlidir. Bu nedenden dolayı Adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi olarak akademisyenlerin fikirlerinin patent koruması altına alınması için çalışmalar yapmaktayız. Makine, Tıp, Biyomedikal, Elektronik, Elektrik, Mobilya sektörlerinde buluşlar sanayicilerimize sunulacaktır. Detaylı bilgi ve buluşları yerinde görmek isteyen tüm iş adamları, akademisyenler ve öğrenciler etkinliğimize davetlidir” şeklinde konuştu.

15/10/2015 - MA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER