banner28

Sakarya MEM ve Mıcrosoft Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mıcrosoft arasında “Sakarya MEM Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi” iş birliği ile protokolü imzalandı.

Sakarya MEM ve Mıcrosoft Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
banner3

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Microsoft arasında yapılacak işbirliği protokolünün amacı aşağıdaki gibidir;

Bu protokolün amacı, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Microsoft işbirliğinde yürütülecek “Sakarya MEM  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi’’projesi kapsamında; Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu’nda tanımlanan 21. Yüzyılın gerektirdiği kişisel becerileri geliştirmek ve  öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüme liderlik edecek eğitim paydaşlarını desteklemektir.

 

PROJE İÇERİĞİ

Sakarya ili tüm eğitim öğretim kurumlarında görev yapan öğretmen, eğitmen ve öğrencileri Microsoft eğitim içerikleri çözümleri, ürün, içerik ve hizmetleri hakkında bilgilendirmek, onlara bu konularda tanıtımlar yapmak, gerektiğinde bu kurumlara özel eğitimler düzenlemek suretiyle vizyon kazandırmak ve özellikle Microsoft’un eğitim kurumları için sağladığı ürün, içerik, çevrimiçi eğitim ve hizmetlerinden yararlandırmak ve sertifikasyonlarını sağlamak amacıyla bir çalışma başlatmak.

 

Tüm eğitim çalışanlarının başarısını artırmak üzere başlatılan bu çalışmanın tüm eğitimcilerin meslektaşlarıyla ve öğrenim gören öğrencilerin akranlarıyla 21. Yüzyılın gerektirdiği becerilere sahip olarak tüm dünyada rekabet edebilecekleri bir yetkinliğe ulaştırılmasına katkıda bulunmak.

 

Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları konusunda başta mesleki eğitim kurumları olmak üzere tüm eğitim paydaşlarını teşvik etmek ve sertifikasyon eğitimleri ile ilgili farkındalık oluşturmak. Sertifikasyon programları eğitmen eğitimleri vermek.

 

Sakarya İli Eğitim paydaşlarının 21. Yüzyılın gerektirdiği kişisel becerilerini geliştirmek ve eğitim süreçlerindeki dijital dönüşüme  liderlik etme misyonuna katkı sağlamak amacı ile planlanacak olan tüm ulusal ve uluslararası yarışma, etkinlik, eğitim merkezleri fiziksel donanımının oluşturulması vb. faaliyet planlamalarının çatı projenin amaçları ile entegrasyonu sağlanacaktır. Bu konuda işbirliği yapılacak olan kurum ve kuruluşların yapacakları tüm çalışmaların Sakarya ili ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde, okulda ve okul dışında öğrenciye, öğretmene, eğitim yöneticilerine, kamuya, müfredata, eğitsel içeriğe vb. yönelik yapılacak tüm çalışmaların kodlama, 3D tasarım, elektronik tasarım benzeri bilişimle üretim becerilerinin öğrenme süreçlerini kapsayacak nitelikte olmasına katkıda bulunmaları hedeflenmektedir.

 

Meslek lisesi bilişim teknolojileri alanı sayısının ve öğrenci potansiyelinin çok yüksek olduğu Sakarya ilinde Microsoft eğitim çözümleri ve sertifikasyonları ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün sağlanmasına katkıda bulunmak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER