Sakarya Anadolu Lisesi'nden LYS Başarısı

Sakarya Anadolu Lisesi her yıl olduğu gibi bu yıl da son sınıf öğrencilerini üniversiteye yerleştirmede büyük bir başarıya imza attı.

Sakarya Anadolu Lisesi'nden LYS Başarısı
banner3

115 öğrencinin üniversiteye girme hakkı kazandığı 2015 LYS Başarı listesinde; 11 Tıp, 8 Hukuk, 60 Mühendislik Fakültesi başarısı bulunuyor.

Okul Müdürü Yalçın Sevindik, farklı puan türlerinde 79 derecenin yer aldığı LYS başarısı nedeniyle, öğrencilerini, velilerini ve bu başarıda büyük emeği olan idareci ve öğretmenlerini ayrı ayrı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

SAKARYA ANADOLU LİSESİ

2015 LYS-YG SINAVLARINA GÖRE

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ

SIRA NO

ADI SOYADI

KAZANDIĞI OKUL

1

ELYESA SERHAT BULUT

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Cerrahpaşa Tıp

2

GAMZE YAVUZ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

3

ERAY IŞIK

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Tıp Fakültesi/İstanbul Tıp

4

SEDEN EROL

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Tıp Fakültesi/İstanbul Tıp

5

FURKAN AYAN

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

6

YASİN YILDIZ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

7

ŞEYMA ARABACIGİL

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

8

MELİKE KUTLU

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

9

OĞUZHAN BAYRAK

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Tıp Fakültesi

10

FETTULLAH ENES DURAK

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Tıp Fakültesi

11

BERKAY FAZLIOĞLU

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi

12

DİLHAN İNCE

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT)/Diş Hekimliği Fakültesi

13

FARUK AKBALIK

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce)

14

MERT MECİT

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (İngilizce)

15

KAAN KAÇAR

ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi

16

SAFA TEKNECİ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi

17

RÜMEYSA HELVACIOĞLU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi

18

MUHAMMED SEBAHATTİN YILMAZ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi

19

ŞEMS DOĞUKAN GÖNDER

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Hukuk Fakültesi (İÖ)

20

DENİZ ERSOY

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Hukuk Fakültesi

21

SULTAN DAVUTBAŞ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi

22

HİLAL SAYILGAN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi

23

İLAYDA NUR EKİCİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)

24

SEMİH SÖNMEZ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)

25

ÜNAL ÇAĞATAY YILMAZOĞLU

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Kimya (İngilizce)

26

MUSTAFA ÖMER CANLI

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Makine Fakültesi/İmalat Mühendisliği

27

NAZLI GİZEM AÇBA

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Denizcilik Fakültesi/Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

28

EMİR ÇAKAR

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği

29

BEYZA GÜL TURNALI

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Siyasal Bilgiler Fakültesi/Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

30

MUAMMER TAŞLI

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Siyasal Bilgiler Fakültesi/İşletme

31

NEVZAT TANVER

GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği

32

SİNEM TOÇOĞLU

GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

33

HASAN BASRİ GÜRDAL

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

34

DİLARA KILIÇ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

35

GÖKSU HAZAR

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)

36

FİKRET BUĞRA ZENİT

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İşletme Fakültesi/İşletme (İngilizce)

37

EZGİ KAPTANOĞLU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İşletme Fakültesi/İşletme Enformatiği (Almanca)

38

ILGAZ AVCI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Makine Fakültesi/Makine Mühendisliği

39

MUHAMMET KÖSE

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kimya-Metalurji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce)

40

ATAER SEZER

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi/Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği

41

ÖZDEN ZENGİN

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İnşaat Fakültesi/Çevre Mühendisliği

42

GÖKÇEN NUR ALTINDAŞ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mimarlık Fakültesi/Mimarlık (İngilizce) (Tam Burslu)

43

MÜNEVVER ESİL GÖNÜLAÇAR

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji

44

HAVANUR DERTLİOĞLU

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mimarlık Fakültesi/Şehir ve Bölge Planlama

45

ABDULLAH YASİN ETCİBAŞI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

46

CANSU ÇAMUR

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Güzel Sanatlar Fakültesi/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

47

ELİF BÜŞRA YILMAZ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Çocuk Gelişimi

48

YUSUF İÇEN

EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği

49

MEHMET DAŞDEMİR

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/İngilizce Öğretmenliği

50

AHSEN NUR TÜRKOĞLU

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/İlköğretim Matematik Öğretmenliği

51

EMRE MEŞECİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

52

EYYUB ENSAR UZUN

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği

53

ERDEM AÇILDI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği

54

YUSUF KARABACAK

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Güzel Sanatlar Fakültesi/Mimarlık

55

GİZEM NUR EKREN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

56

MISRA ÇOLAK

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Makine Mühendisliği

57

İLYAS BAYRAM

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

58

BİLAL SAĞLAM

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

59

HİLAL YÜKSEL

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

60

NİDANUR DEMİRCİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

61

ESRA NUR ERKEN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

62

MERVE DEMİRCİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

63

BERKE TURGUT

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği

64

MERVE AYTÜRK

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

65

TAHA EREN TUĞRUL

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği

66

MUHAMMED FATİH ÇETİN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İÖ)

67

AYŞE BEYZA YAZICIGİL

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

68

BÜŞRA YÜCE

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği

69

NİSANUR BAŞ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İÖ)

70

YUSUF ŞİMŞEK

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)

71

YAVUZ AHMET YOLDAŞ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)

72

MESUT MERT ÜNLÜSOY

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)

73

SELİM OKYAR

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)

74

EGE CAN FIÇICIOĞLU

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)

75

SENA DEMİR

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilişim Sistemleri Mühendisliği

76

ENES TURAN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)

77

MERVE HİLAL ÇEVİREN

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)

78

MALİK ENES SAVAŞ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)

79

BERATİ ÇAĞLAR ÖRS

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

80

ALPCAN FINDIK

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

81

AYŞE ZEYNEP ÜRKMEZ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Mimarlık Fakültesi/Mimarlık

82

FATİH YİĞİT

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

83

ABDULSAMET DİNÇ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Fatih Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği

84

SELİM KUNDAKÇIOĞLU

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)

85

MUHAMMET EREN KUTLU

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 Burslu)

86

MERTCAN TEZ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Eczacılık Fakültesi (İngilizce)

87

AYKUT KARANIK

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Matematik

88

AYÇA AKAR

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Eczacılık Fakültesi

89

İBRAHİM BERA ESEN

FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)

90

DİLRUBA ŞEYMA ARSLAN

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ/Eczacılık Fakültesi

91

ÖYKÜ EREN

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Endüstri Mühendisliği Programları (İngilizce) (%25 Burslu)

92

ÖMER FARUK DURMUŞ

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

93

EMİRHAN BİLİCAN

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Tam Burslu)

94

MELİH OĞAN

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Tasarım Fakültesi/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Tam Burslu)

95

SERTAN ALTINTAŞ

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Matematik (İngilizce) (Tam Burslu)

96

MUHAMMET TALHA MERCAN

YALOVA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Enerji Sistemleri Mühendisliği

97

ŞEVVAL SEZER

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/İşletme Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (İngilizce)

98

SAADET ALTINTAŞ

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

99

İPEK AYIŞIĞI

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Veteriner Fakültesi

100

RANA TOKLUOĞLU

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Veteriner Fakültesi

101

AHSEN İLHAN

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

102

HİLAL KILINÇ

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği

103

GİZEM MALÇOK

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği

104

FURKAN MUTLUER

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji (İÖ)

105

MAHMUT UĞUR BAKIRTAŞ

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (ANKARA)/Hemşirelik Yüksekokulu (Erkek)

106

METEHAN ONBAŞ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği

107

ENES AKALIN

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/Mühendislik Fakültesi/Harita Mühendisliği

108

BUSENAZ AYVAZ

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği

109

BİLAL KEREMOĞLU

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği

110

NECATİ ÇOBAN

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)

111

ALİ MERT ATMACA

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Otomotiv Mühendisliği (İÖ)

112

KEVSER KÜÇÜK

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 Burslu)

113

ÖZGENUR TÜRKYILMAZ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Sakarya Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik

114

AYŞE KESKİN

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik

115

ERHAN AKDENİZ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER