banner28

Sağlıkta Kariyer Etkinliği Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kariyer ve Yetenek Yönetimi Koordinatörlüğü tarafından  ‘Sağlıkta Kariyer’ konulu bir etkinlik düzenlendi.

Sağlıkta Kariyer Etkinliği Düzenlendi
banner3

SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe insan kaynakları direktörü Zübeyde Madenoğlu, göz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Yıldırım Beyazıt Şakalar konuşmacı olarak katıldı.

Programın açılışında konuşan Madenoğlu, sağlık sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencileri bilgilendirdi. Özgeçmiş hazırlama, iş başvurusu, mülakat sırasında yapılması gerekenleri anlatan Madenoğlu, “Doğru hazırlanmış bir özgeçmiş önemli bir avantajdır. İş başvurusu şuan genellikle internet üzerinden yapılıyor, bazı iş yerlerini elden özgeçmiş vermek doğru olabilir. Ve mülakata önceden hazır olarak gitmelisiniz. Kıyafetinize, ses tonunuza, oturuşunuza dikkat etmelisiniz “ dedi.

İş yaşamı hakkında tecrübeleri aktaran Doç. Dr. Şakalar, “Bana göre kariyer, bir işi yapmak isteyip, o işte başarılı olup mutlu olmaktır. Aslında ne istediğinize kariyerinizin ilk basamaklarında karar vermelisiniz. Aslında beklentilerinizi çok yüksek tutmak zorunda değilsiniz ama ulaşılabilir hedefler koyabilirsiniz. Çalışan herkes yönetici olması gerekmiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER