Rektör Sarıbıyık, MYK Üyeliğine Seçildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) 13. Genel Kurulu'na katıldı.

Rektör Sarıbıyık, MYK Üyeliğine Seçildi
banner3

Mesleki yeterliliğin, Türkiye için son dönemlerde en önemli adım ve konu başlıklarından bir tanesi olduğunu belirten Selçuk, gerekli eğitimler verilerek vatandaşların meslek sahibi olmalarını çok önemsediklerini kaydetti. MYK Başkanı Adem Ceylan da "Nitelikli iş gücünün oluşturulması için gerek kamu kurum ve kuruluşlarımız gerekse sosyal taraflarla iş birliğine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azami hassasiyetle devam edeceğiz"dedi.  Yükseköğretim Kurulu’nu temsilen MYK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık da toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede: " Öğrencilerimizin kendi alanlarında bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimi görmesiyle iş dünyasına nitelikli bireyler yetiştirmeye devam ediyoruz, Sayın Bakanımızın da işaret ettiği gibi Çalışma hayatının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik eğitim modellerini uygulamakta ve bu yöndeki misyonumuzu geliştirerek vatanımıza ve vatandaşımıza hizmet etmekteki kararlığımız devam edecektir" dedi.

Bir başkan ve 5 üyeden oluşan yönetim kurulu, merkezi yeterlilik ve teknik eğitim alanlarında çalışmalar gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER