Psikolojik Bir Savaş Yaşıyoruz

Adabilim Okulları rehberlik servisi önümüzdeki yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek 11. Sınıf öğrencilerini bilgilendirmek amacıyla değişen yeni sistem hakkında sunum yaptı.

Psikolojik Bir Savaş Yaşıyoruz
banner3

Adabilim Okulu konferans salonunda gerçekleşen sunumu Anadolu Lisesi Rehberlik öğretmeni Emrah Yesir gerçekleştirdi. Yeni sistemle eski sistem arasındaki farklara dikkat çeken Yesir, “Geçtiğimiz yıllarda YGS-LYS diye adlandırdığımız sınav yeni düzenleme ile TYT-AYT olarak değiştirildi. Yeni sisteme göre 3 oturuma indirilen üniversiteye giriş sınavında aynı zaman soru sayıları da azaldı. Yine geçtiğimiz yıl yirminin üzerinde farklı puan türü bulunurken bu sınavla sayısal, sözel ve eşit ağırlık olmak üzere üçe indirildi” dedi.

 

Sunum sonrası Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Musab Bilgin ve Hukuk Fakültesi öğrencisi Zehra Betül Bademli iki ayrı misafir öğrenci sınava hazırlanma tekniklerini ve bu süreçte yaşadıklarını psikolojiyi anlattılar. Hukuk öğrencisi Zehra Betül Bademli “Özgüven bu süreçte en önemli unsur. Sınav yaklaştıkça adeta psikolojik bir savaş yaşıyorsunuz. Fakat planlı ve disiplinli bir çalışma ile hepsini aşabilirsiniz” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER