banner28

Onlar da Hayatımızın Bir Gerçeği

Adabilim Okulları’nda yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin "Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklara Yaklaşım ve Yöntemler" konulu sunum gerçekleştirdi.

Onlar da Hayatımızın Bir Gerçeği
banner3

Konferans salonunda gerçekleşen sunuma Ortaokul ve Anadolu Lisesinde derse giren branş öğretmenlerinin tamamı katıldı. Öğretmenlerin meslek hayatı boyunca birçok kez hiperaktivite bozukluğu, disleksi ve otizm gibi dezavantajlı öğrenciler ile karşılaştığını ifade eden Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin bu tarz durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğine değinerek “İlk olarak öğrencimizle önyargılı düşüncelerden sıyrılarak ilgilenmeli, onu tanımaya ve anlamaya çalışmalıyız. Onu önemsediğimizi hissettirerek bize güven duymasını sağlamalıyız. Asla ceza vermek adına sınıftan ve arkadaşlarından uzaklaştırmamalıyız” dedi.

 

Sabire Girgin yaklaşık kırk dakika süren sunum sonunda “Dezavantajlı öğrenciler hayatımızın bir gerçeği ve biz bu hayatı onlarla birlikte yaşıyoruz, topluma ne kadar dahil edebilirsek o oranda bu öğrencilerimizi kazanmış oluruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER