“Okulumuz Kapanmasın”

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşıma kararı alınan ve kapatılması planlanan Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Okul Aile Birliği ve velileri AKM önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

“Okulumuz Kapanmasın”
banner3

“KAPANMA SEBEBİNİ AÇIKLAMIYORLAR”

Gerekli mercilere başvuru yaptıklarını ve bir sonuç almadıklarını belirten Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Melike Aslan; "Okulumuzun kapanmasını talep ediyorlar. Biz yetkili yerlere başvurduk ama bir sonuç alamadık. 7 bölümlü 700 kişilik okulumuz kapanmaması için yardım istiyoruz. Mesleki okulları dağıtmayı düşünüyorlar. Bizim okulumuz yerine Ali Dilmen okulunu getirmeyi düşünüyorlar. Bizler ‘Bir okulu getirene kadar bizim mesleki ve teknik lisemizi kaldırmayın’ diyoruz ama bir sonuç alamıyoruz. 2-3 senedir dile geliyordu. Tam bir kesinlik yoktu. Daha dün bizim öğretmenler ve müdür bey tarafından söylendi. Bize tam olarak kapanma sebebi açıklanmıyor" şeklinde konuştu.

ISIR’DAN DESTEK GELDİ
Milli eğitim Müdürlüğü tarafından taşıma kararı alınan ve kapatılması planlanan şehrin köklü meslek liselerinden Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, veliler ve öğrenciler AKM’de bir araya gelerek okulun kapatılmasına tepki gösterip basın açıklaması yaptılar. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır basın açıklamasına katılarak velilere destek oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER