'Oku Anla'T' Projesi Kapsamında Kitap Okuma Kampı Yapıldı

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Rabia Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu 17-20 Ocak 2016 tarihleri arasında İYC İstanbul Halil İbrahim Demir Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda Kitap Okuma kampı yaptı.

'Oku Anla'T' Projesi Kapsamında Kitap Okuma Kampı Yapıldı
banner3

Kamp programının dolu dolu olduğu 3 gün içinde öğrenciler Sibel Eraslan’ın Zemzemin Annesi Hz.Hacer adlı kitabını bitirip serbest olarak seçtikleri kitapları da okudular.

İçerisinde kitap okuma dışında birçok etkinliğinde bulunduğu kampta; Başörtüsü Zulmü belgeseli, Sinema saati, Kudüs’ü Düşünme Saati, Yüreğimin Yarısı Mekke ve Yüreğimin Diğer Yarısı Medine sunumları, Riyazüs’Salihin okumaları, Sabah namazı sonrası Kur’an-ı Kerim Okumaları, Etkinlik saatleri, Çay sohbetleri gibi birçok etkinlik yer aldı.

Öğrencilerin 3 gün kitap okuyarak geçirdiği kampın kapanışı İstanbul gezisiyle yapıldı. İki kıtanın kesiştiği kız kulesi, Mimar Sinan’ın eserlerinden Şemsi Paşa Camii ve Mihrimah Sultan Camii, İstanbul’un en yüksek tepesi olan Çamlıca tepesi ziyareti sonrası Hidiv Kasrı’nda akşam Yemeği ile son buldu.

Program sonunda tüm öğrenciler yaklaşık 7500 sayfa kitap okudu. Öğrenciler arası kaynaşmayı arttıran, planlı bir şekilde yaşamayı öğreten, kitap okumayı sevdiren, oldukça keyifli ve bir o kadar da verimli geçen program ardından öğrenciler bu imkanları sağlayan herkese teşekkür etti. Bir sonraki kamp programı için sabırsızlandıklarını söyleyen öğrenciler kamptan memnun bir şekilde ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER