banner28

Öğrencilerle Geçmişe Yolculuk

Adabilim Okulları anasınıfı öğrencilerinin ve velilerini katkıları ile okul genelinde Anadolu insanının yıllar önce kullandığı eşya ve giysilerin yer aldığı Nostalji Sergisi yapıldı.

Öğrencilerle Geçmişe Yolculuk
banner3

Anadolu Zengin Bir Kültüre Sahip

Sergideki eserlerin temin edilmesindeki katkılarından dolayı açılış kurdelesini anasınıfı öğrencileri hep beraber kestiler. Sergide yer alan eserler hakkında bilgiler veren Adabilim Okulları Halkla İlişkiler Müdürü Ali Türkhan, Anadolu'nun zengin bir kültüre sahip olduğunu ve önemli bir kültür birikimi bulunduğunu belirterek, ''Anadolu insanının, 80-90 yıl önceki yaşantısını, o yıllarda kullandığı eşyaları ve giysileri bir arada görme olanağı sağlayan bu sergiyi herkesin gezmesini öneriyorum. O dönemlerdeki yaşamı gözler önüne seren bu sergideki eserler, aynı zamanda tüm Anadolu'yu da yansıtıyor. Geçmişimizi de yansıtan bu sergiyi herkesin gezip görmesini istiyoruz'' dedi.

 

Hafta Boyunca Ziyarete Açık

Ardından öğrenciler sınıf sınıf sergiyi ziyaret ederek öğretmenlerinden sergide yer alan araç gereçler ile ilgili bilgiler aldılar. Hafta boyunca ziyarete açık olan sergiyi velilerde ziyaret ediyorlar. Öğretmenler çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm Sakaryalıları sergimizi gezmeye davet ediyoruz dediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER