Müdürlere Temsil ve Protokol Yönetimi Semineri

İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından, milli eğitim yöneticilerine ve okul müdürlerine yönelik olarak “Temsil ve Protokol Yönetimi” konulu seminer düzenlendi.

Müdürlere Temsil ve Protokol Yönetimi Semineri
banner3

Valilik 4 nolu salonda gerçekleştirilen semineri Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv verdi. Cumhurbaşkanlığındaki görevinden ayrılarak İletişim ve Zarafet Akademisinde çalışmalarını sürdüren İhsan Ataöv’ün üç saati aşan semineri eğitim yöneticilerinden büyük beğeni topladı.

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Milli Eğitim Yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilimiz genelindeki ortaöğretim okul müdürleri, RAM müdürleri, HEM müdürleri, Öğretmenevi müdürleri ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Defterdarlıktan yöneticilerin katıldığı seminerin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı.

Kuntoğlu konuşmasında Protokol kurallarının temel amacının; bireysel, kurumsal ve ulusal onuru ve saygınlığı korumak olduğunu belirterek, cemiyet hayatında protokol ve sosyal davranış kurallarını bilmenin insana ayrı bir güven verdiğini, toplum içinde saygın bir konum kazandırdığını ifade etti. 

Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv çeşitli örneklerle süslediği seminerinde protokol kuralları hakkında genel bilgiler verdi. Temsil ve protokol yönetiminde Nezaket, Zarafet ve Saygı kurallarının uygulanması durumunda hiçbir sorunun yaşanmayacağını ifade eden İhsan Ataöv, üst düzey yöneticilerin karşılanması-uğurlanması ile tokalaşma konusunu uygulamalı olarak anlattı. Devlet törenleri, diplomatik toplantılar gibi protokolün uygulanması gereken yerlerde katılımcıların oturma düzenine, yemek düzenine ve hitap biçimlerine de ayrıntılı şekilde değinen Ataöv, resmi hayatta kişilerin yerine unvanların olduğunu, protokolde kişiye değil makama saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Katılımcıların büyük beğenisini kazanan seminer sonunda Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, protokol uzmanı İhsan Ataöv’e günün anısına hediye takdim ederek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER