Milli Eğitimden Özel Eğitim İletişim Merkezi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel gereksinimli öğrencilerimizin her türlü okul kaydı vb. konular için ‘Özel Eğitim İletişim Merkezi” oluşturdu.

Milli Eğitimden Özel Eğitim İletişim Merkezi
banner3

‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.’
 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, lise tercihlerinin alınması sürecinde İletişim Merkezi uygulamasının olumlu sonuç verdiğini ifade ederek,  aynı uygulamayı özel gereksinimli öğrencilerimiz için de başlattıklarını söyledi.

 

Durmuş, il milli eğitim müdürlüğü olarak ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ ilkesiyle hareket ettiklerini hatırlatarak; “Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Özel Eğitim İletişim Merkezi Sakarya’daki tüm eğitim kurumları ile öğretmen, öğrenci ve veli arasında iletişim köprüsü kurmaya devam etmektedir. Son olarak Ortaöğretim tercih danışmalığı sisteminde oldukça önemli görevler yapan İletişim Merkezi birçok öğrencinin tercihlerini doğru yapmasında önemli rol oynamıştır. Yine aynı görevi özel gereksinimli çocukların kurumlara/okullara yerleştirilmesinde de gösterecektir. Okul öncesine başlayacak yeni tanılanmış özel gereksinimli çocukların zorunlu eğitimleri sebebiyle okul öncesi kurumlara yerleştirilmelerinde velilere rehberlik yapılacaktır. İlkokula, ortaokula başlayacak özel gereksinimli çocuklarımızın en uygun okula/sınıfa yerleştirmelerinde önerilerde bulunulacaktır. Lise yerleştirmelerinde de danışmanlık görevini yapacaktır. Tüm aileler bize 211 05 95 nolu telefonla direk ulaşabileceklerdir. Bu uygulamanın öğrencilerimize ve ailelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İletişim Merkezi’nin kurulmasında emeği geçen Özel Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcımız Necmi Sağıroğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER