Mesleki Eğitimciler Almanya'da

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı ve Sakarya’dan İş-Kur, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Kırıkkale’den Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yahşihan Mesleki Eğitim Merkezi, Çorum’dan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi’nin ortağı olduğu  “AB Ülkelerinde Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Yöntemlerinin İncelenmesi” İsimli Projenin Almanya çalışması devam ediyor.

Mesleki Eğitimciler Almanya'da
banner3

2015 Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus + Projeleri Kapsamında 29 Kasım’da Almanya’nın Mannheim kentine giden mesleki eğitimciler 12 Aralık’ta yurda dönecekler.

 

Yurtdışındaki ilk haftada yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler paylaşan Proje Koordinatörü Burhan Özkan; “Yurtdışı ortaklarımız olan İNSPECCO ve Justus Von Liebig Schule Mannheim koordinatörlüğünde ilk gün katılımcılarımıza şehir tanıtımı yapılarak onların bölgeye adaptasyonu sağlandı. Daha sonra çalışma programımızda yer alan ABB’nin Mesleki Eğitim Kurumu ile Mannheim İş-Kur  Kurumları ziyaret edilerek buradaki mesleki yeterliliklerin belgelendirilmesi yöntemleri hakkında bilgiler edinildi. Ayrıca bu çalışmaların dışında katılımcılarımız ile birlikte Wögele’nin fabrikasını da gezme imkanı bulduk. Yine katılımcılarımız ile birlikte kültürel geziler yaparak Alman Kültürü hakkında bilgilerde edindik. Ev sahibi kurumlarımız İNSPECCO ve Justus Von Liebig Schule Mannheim koordinatörlüğün de çalışma programımızda yer alan diğer kurum ve kuruluş ziyaretlerimiz önümüzdeki haftada devam edecek.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER