MEB-DER'den Serdivan'da Bin Öğrenciye Seminer

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Bi Dünya Kadın Projesi kapsamında Adapazarı ve Erenlerin ardından 3. olarak Serdivan’da eğitim seminerleri verdi.

MEB-DER'den Serdivan'da Bin Öğrenciye Seminer
banner3

MEB-DER Genel Başkanı Ali Akıllı ; İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Bi Dünya Kadın Projemizin Serdivan etabı  eğitimlerini tamamladık. Serdivan’da 5 farklı okulda bin öğrencimize Kadının Ailede, dinde, sosyal, kültürel ve iş hayatındaki kısacası  toplumdaki önemi,  kıymet anlamında olması gerektiği yer, öncü kadınlar ve anne gibi başlıklar ile kadına yönelik şiddetin , baskının , itibarsızlaştırmanın hatta yok saymanın önüne geçebilecek önlemler aldığımızı düşünüyorum.  Toplumsal bilinç oluşması adına eğitimlerimiz ile bir farkındalık ortamı meydana getirmek istiyoruz. Sunumlarımızda öğrencilere de mikrofon uzatarak onların duygu düşünce fikir ve  katkılarını alıyoruz. 8 ilçede gerçekleşecek eğitimlerimiz sonunda  5 bin öğrenciye ulaşmayı planlıyorduk ki daha şimdiden 3 ilçede 2500 öğrenci seminerlerimize katıldı.

Bi Dünya Kadın Projemizin amaçları olan , Aile ve toplum değerlerinin korunması ve geliştirilmesi,
Kadının toplumun temel yapısı içinde birey olarak kabul görmesi, Karar alma mekanizmalarına dahil edilmesi, İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yerleştirilmesi , Kadının sosyal risk olmaktan çıkarılması
ve günümüzün en büyük problemlerinden birisi olan kadına şiddetin önlenmesine katkı sağlamak olarak sıralıyoruz ve bu konular üzerinde ciddiyetle duruyoruz dedi.

Proje Eğitmeni Hatice Yılmaz ise, "Bi Dünya Kadın Projesi ile sunumlarımızda proje amaçlarımıza uygun olarak öğrencilerimize aile kurumunun korunması ve geliştirilmesi , kadına şiddetin önlenmesi, kadınların birey olarak kabul görmesi , karar alma mekanizmalarına dahil edilmeleri, sosyal risk olmaktan çıkarılıp topluma kazandırılmaları konularına değiniyoruz. Ayrıca, öncü kadınlar, kadının ailedeki yeri ve önemi, anne olarak kadın, islamda kadının önemi , tarihsellik içerisinde kadın , iş hayatında ve sosyal hayatta kadın, sivil toplumda kadın , kadına şiddet gibi alt başlıklarla proje sunumlarımızı yapıyoruz. Seminerlerimizde çocuklarda müdahil oluyorlar, yaşadıkları , şahit oldukları bazı durumları örnekleyerek  bizimle paylaşabiliyorlar. Seminerlerimizin böyle interaktif bir şekilde geçmesi projeye ilgiyi artırıyor.    " dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER