Makina Mühendislerinden SAÜ'ye Ziyaret

MMO Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği Başkanı Salim Aydın; berberindeki Temsilcilik Sekreteri Olgun Özdemir ve Yürütme Kurulu Üyesi Onur Öztürk ile birlikte SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ı ve Genel Sekreteri Dr. Yaşar Kahraman'ı makamında ziyaret etti.

Makina Mühendislerinden SAÜ'ye Ziyaret
banner3

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi Sakarya İl Temsilciliği 14. Dönem Başkanı Salim Aydın;  MMO Temsilcilik Başkanı Salim Aydın ve beraberindeki yürütme kurulu üyeleri; 15 Temmuz 2018 tarihinde atanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Genel Sekreteri Öğretim Üyesi Dr. Yaşar Kahraman'a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Salim Aydın; “Sayın hocam yeni görevinizde şahsım ve yönetim kurulum adına başarılar dilerim. Ülkemizin değerli üniversiteleri arasında bulunan Sakarya Üniversitemizin Rektörlük görevinde başarılı çalışmalara imza atacağınıza yürekten inanıyoruz” dedi. Genel Sekreterlik görevine getirilen Sayın Yaşar Kahraman'ı da makamında tebrik eden Başkan Aydın; başarılı bir çalışma dönemi geçirmesini dilediğini iletti.

 

Oda ve üniversite arasında işbirlik

Makina Mühendisleri Odası olarak her konuda her zaman üniversiteye destek olacaklarını belirten Başkan Salim Aydın; “Oda olarak meslek alanımızla ilgili bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencilerimizin bilgi birikimlerini artırmaya yönelik çalışma yapılmaktadır. Özellikle bilgisayar programlarına yönelik kurs ve proje çalışmalarında öğrencilerimize ücretsiz hizmet vermekteyiz. Öğrencilerimizin mesleki gelişimine destek olacak eğitim, fuar, teknik gezi gibi faaliyetlerin yanında, öğrencilerimizin yaz döneminde staj yapacakları işletmelerin temininde de odamız aktif olarak çalışma yapmaktadır. Oda ve üniversite arasında sağlanacak işbirlikleriyle öğrencilerimizin kalifiye birer eleman olarak yetişmesi için ortak projelerin altına birlikte imza atmayı arzulamaktayız. Üstlenmiş olduğunuz bu görevde tekrar size sonsuz başarılar dilerim” dedi.

 

MMO ile Üniversite işbirliğinin önemine vurgu

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ise kendilerine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi vererek, MMO ile üniversite işbirliğinin önemine vurgu yaptı. MMO tarafından düzenlenecek organizasyonlarda, Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’ni kullanılabileceğini aktaran Rektör Savaşan; öğrenci - oda dayanışmasını desteklediklerini iletti. Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yaşar Kahraman ise; MMO ile Üniversite ilişkileri arttırmak adına, Makina Mühendisliği Bölümünde ilgili derslerde MMO faaliyet konularının anlatılması için ortak çalışma yapılabileceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER