banner28

Kızılcık Ortaokulu TEOG'Da Geleneği Bozmadı

  2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem TEOG sınavlarında Kızılcık Ortaokulu resmi olmayan sonuçlara göre Birinci dönem de olduğu gibi 2. Dönem TEOG sınavlarında da İlçe Birincisi olmuştur.

Kızılcık Ortaokulu TEOG'Da Geleneği Bozmadı
banner3


Okul Müdürü Davut Çakmak ‘’Mutlu Öğrenci +Mutlu Öğretmen = Başarılı Okul’’ adı altında okulumuzda yürütülen proje doğrultusunda yapılan çalışmalarla ve etkinliklerle ikinci dönem TEOG sınavında da okulumuz üstün başarı göstermiştir. Yine Resmi olmayan sonuçlara göre okulumuz Sakarya il birinciliğine en büyük adaydır. 120 soruda 101,69 net ortalaması bu yönde bize fikir vermektedir.

               Bu başarının sağlanmasındaki etkenlerden biri de birinci dönem ortalama altında kalan öğrencilerle birebir ilgilenilmesi olmuştur. Ayrıca fen lisesi hedefleyen öğrencilerimiz de bu süreçte çalışmalarını yoğunlaştırmışlardır. Bu çalışmaların sonucu netlerimize yansımış, birinci dönem göstermiş olduğumuz Sakarya il birinciliği başarısından çok daha yüksek ortalamalara ulaşılmıştır. Birinci dönem TEOG sınavında yapılan 88.00 net ortalaması ikinci dönem resmi olmayan sonuçlara göre 101.69’a yükseltilmiştir.

               Okul Müdürü Davut Çakmak: ’’ Okulumuzun bu başarısında emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere desteklerini hiç esirgemeyen Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu,  okul aile birliği başkanımıza ve değerli velilerimize teşekkür eder, başarımızın artarak devam etmesini dilerim’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER