Kazım Karabekir Ortaokulu'nda 'Eğitim Ailede Başlar' Semineri

Kazım Karabekir Ortaokulu’nun Aralık ayı etkinlikleri kapsamında öğrenci velilerine yönelik “Aile Eğitimi ve İletişimi” konulu seminer düzenlendi.

Kazım Karabekir Ortaokulu'nda 'Eğitim Ailede Başlar' Semineri
banner3

Toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen semineri Aile Eğitim Programı eğiticilerinden Psikolog Sosyolog Nuray Büyük verdi.Velilerden büyük ilgi gören seminerde Psikolog Nuray Büyük, TEOG Sistemi ve Sınav Kaygısı konularında ayrıntılı bilgiler verirken, anne ve babalara çeşitli önerilerde bulundu.

 

“Eğitim Ailede Başlar” ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programında sınav döneminin dengeli ve sağlıklı olarak aşılması için anne babalara düşen görevlerin önemine dikkat çekildi.Aile Eğitim Danışmanı Nuray Büyük, anne ve babaların beden dili ve ses tonu ile verdikleri mesajlara dikkat etmeleri ve çocuklarından beklentileriyle ilgili gerçekçi olmaları konusunda aileleri uyardı.

 

Arifiye Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Sema Sağlık,sınava hazırlık sürecinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verirken, tüm öğrencilerinTEOG sınavlarında başarılı olmak için büyük gayret gösterdiğini belirtti.

 

Öğrenci velilerinin beğeniyle izlediği seminer sonunda Kazım Karabekir Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Mehmet Ayvaz katkılarından dolayı Aile Eğitim Danışmanı Nuray Büyük’eplaket ve çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER