Karapürçek Atatürk'ten Aşure Etkinliği

Karapürçek Atatürk İlkokulu Müdürü Ayşe Melikoğlu’nun öncülüğünde, Okul Aile Birliği’nin organize ettiği aşure etkinliğinde ilçe protokolü öğrencilerle bir araya geldi.

Karapürçek Atatürk'ten Aşure Etkinliği
banner3

Muharrem Ayı dolayısıyla okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe; Karapürçek Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz, Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Jandarma Komutanı Mahir Mavi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Doğramacı, Şube Müdürleri Akın Çetin, Aygül Büyükdemir, emniyet yetkilileri, okul müdürleri, milli eğitim personeli, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kalabalık davetli topluluğunun katıldığı aşure etkinliğinde bir konuşma yapan Karapürçek Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz; “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmanın amaçlandığı bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta okul müdürümüz Ayşe Melikoğlu ve Okul Aile Birliği yöneticileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu beraberliğimizi, kardeşliğimizi Allah bozmasın. Bu hayırlı günde sizlerle bir arada olduğum için çok mutluyum. Allah her sene bu günleri yaşamayı nasip etsin” dedi. 
 

Karapürçek Atatürk İlkokulu’nun yaz döneminde göreve atanan okul müdürü Ayşe Melikoğlu Muharrem Ayı’nda geleneksel hale getirdikleri aşure günü buluşmasında öğrenci, öğretmen ve veli kaynaşmasını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, etkinliğe katılan tüm davetlilere okulu adına teşekkür etti. 
 

İkram edilen aşurenin okul aile birliği tarafından hazırlandığını belirten okul müdürü Melikoğlu,Muharrem Ayı’nda aşure ikramı bizim kültürümüzün bir parçası. İçindeki zengin içeriği bir kazanda kaynayınca damaklarda unutulmaz tat bırakıyor. Aşure tatlısı içindeki zengin çeşni karışımıyla toplumsal birlikteliğimizi en güzel şekilde sembolize ediyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER