banner28

Kadın ve Eğitimi Konuştular

Toplumsal Dayanışma Ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD), Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’u makamında ziyaret etti.

Kadın ve Eğitimi Konuştular
banner3

Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ ve TKGD Başkanı Hülya LÜLECİ, Fazilet Durmuş'un makamında bir araya gelerek kadının toplumdaki statüsü, hukuki ve dini hakları üzerine sohbet edip, kadının toplumda hak ettiği yere gelememe nedenlerinin teatisini yaptılar ve bu konuda iş birliği yapmanın gerekliliğinde karar kıldılar.

Eğitimli Kadın Eşittir Eğitimli Toplum.

Toplantıda TKGD Başkanı Lüleci; derneğimizin sloganı "eğitimli kadın eşittir eğitimli toplum" olup, iki öncelikli amacımız vardır. Kadının toplumda cinsiyetinden münezzeh, kendini birey olarak görmesi ve birey görülmesi en başta gelen amacımız. Bunu başarmak için de kadınların eğitimli hale getirilip sonrasında da iş sahibi yapılmaları çok önem arzetmektedir dedi. Gelecek nesilleri ilk öğretmenleri olan annelerin yetiştirdiğini ifade eden Lüleci bir kadını eğittiğinizde gelecek nesilleri ve toplumu da eğitmiş olursunuz dedi.

Kadınların öncelikle okur yazar olmaları ve yüksek tahsil yapmaları bu ülke için çok önemli. Hukuken elde edillmiş olan haklarını kullanmalarında kadınlarımıza yol göstermek, sahip çıkmak derneğimizin başlıca amacıdır. Eğitilmiş kadınlara iş istihdamı sağlandığında, iş hayatına, siyasete, sosyo kültürel hayata kadın eli değecektir ve farkı hemen fark ediecektir.

Akademiler Açacağız.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, sadece öğretimin yürürlükte olduğunu oysa ki aslolanın eğitime dayalı öğretim olduğunu bu nedenle de gerek öğretmenlerin, gerek velilerin gerekse öğrencilerin eğitim amaçlı seminerler ile eğitilececeğini, bunun gerçekleşmesi için de eğitim akademileri oluşturacaklarını ifade etti. Durmuş, herkesin yolu insan olmaktan geçer, insan olmak için kadın veya erkek olmak gerekmiyor dedi. Durmuş, Dernek Başkanı Hülya Lüleci'nin kadınların eğitimi konusunda kendisinden istediği resmi haklar hakkında bilgiler verdi, derneğin eğitim politikası ve iş istihdamı için yol haritası belirlemede derneğin yanında olmak adına da bazı önerilerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER