banner28

'İstiklâl Şiiri, İstiklâl Şairi' Paneli Düzenlendi

SAÜ Vakfı  Anadolu Lisesi anlamlı bir programa daha imza attı.Okul, kabul edilişinin üzerinden 96 yıl geçen İstiklal Marşımız ve onu kendi eseri olarak değil de halkın eseri olarak gören yazarı Mehmet Akif ERSOY’u anmak amacıyla bir panel düzenledi .

'İstiklâl Şiiri, İstiklâl Şairi' Paneli Düzenlendi
banner3

 

Panel,Sakarya Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi Vakfı Anadolu Lisesi  tarafından ortaklaşa olarak “düzenlendi.SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kadir YAĞIZ ile SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni İsmail ŞEN  katıldı. Oturum yöneticiliğini Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde  Okutman  Serhat Demirel’in üstlendiği panele Vakıf Lisesi öğrencileriyle birlikte üniversite gençleri de dinleyici olarak katıldı.
Konuşmasında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’dan bahseden Okt. Serhat Demirel daha sonra sözü İsmail ŞEN’e bıraktı.Mehmet Akif Ersoy’un 63 yıl süren hüzünlü hayatı hakkında detaylı bilgi veren ŞEN,onun hem bir fikir hem de cemiyet adamı olduğunu ifade etti.

İstiklal Marşı’nın içeriğini anlatan Kadir YAĞIZ ise Akif’in marşımızda geçen “al sancak, atalarımız, bayrak, cennet, vatan, din, ezan, hak, helal, hürriyet ve iman” gibi marşın mana evrenini çevreleyen kavramlarla adeta bir değerler manzumesi oluşturulduğundan bahsetti.Okul Müdürü Ahmet KİREMİTÇİOĞLU panel sonunda ,kurumlarını kardeş okul olarak gören Sakarya Üniversitesi yetkililerine ve  programda panelist olarak bulunan öğretmenlerine teşekkürlerini sundu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER