Heyecanlı Bekleyiş Başladı

Bu yıl sınav sisteminin değişmesiyle gerçekleşen Liselere Geçiş Sınavının (LGS) tercih süreci tamamlandı. Öğrenciler artık heyecanla sınav sonuçlarının açıklanacağı 30 Temmuz tarihini beklemeye başladı.

Heyecanlı Bekleyiş Başladı
banner3

Adabilim Okulları Rehberlik öğretmeni Sabire Girgin tercih sürecinin sınav kadar önemli bir süreç olduğunu belirterek okul olarak bu yıl getirilen yeni uygulamalar ve değişiklikler nedeniyle tercih sürecinde öğrencilerimizle ailelerinin de dahil olduğu birebir görüşmeler gerçekleştirdik. Nitelikli okul kapsamına giren okullarla ilgili detaylı sunum yaptık. Bu minvalde de tercihlerimizi belirledik” dedi.

 

Rehber öğretmenin sınav sürecinde aile ile öğrenci arasındaki bağın sağlıklı yürüyebilmesi adına önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Girgin; “Ailelerin çocuklar üzerindeki yüksek beklentisi çocukları gelişim sürecinde başaramama korkusu ve psikolojik olarak yalnızlığa itiyor. Bu noktada rehber öğretmen öğrenciye yol arkadaşlığı yaparak bu süreci en az hasarla ve sağlıklı bir şekilde tamamlamasına yardımcı oluyor. Biz Adabilim Okulları olarak sınav sürecini öğrenciyi hayattan koparmadan okul içi ve okul dışı sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde bulunarak fakat verilen çalışma programını da sıkı bir şekilde uygulayarak nihayete erdiriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER