Hepimiz Engelli Adayıyız

Adabilim Okulları, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet bölümü öğrencilerini “Erken Yaşta Farkındalık” projesi kapsamında okullarında ağırladı.

Hepimiz Engelli Adayıyız
banner3

Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri proje ile çocukların toplumsal yaşamdaki görevlerini bilmesi, yakın çevresi dışındaki insanlarla empati düzeyini geliştirebilmesi ve engelli insanların sosyal hayatta yaşadığı problemlere farkındalık kazandırılmasını amaçladıklarını ifade ettiler. Bu kapsamda Adabilim Okulu 5. ve 6. Sınıf öğrencilerine okulun konferans salonunda yaklaşık yarım saatlik bir sunum gerçekleştirdiler. Sunum sonrası, öğrencilere engelli olarak hayata devam etmenin zorluklarını kavramalarına yardımcı olacak hem eğlendiren hem de düşündüren oyunlar oynadılar.

 

Adabilim Okulları Rehber Öğretmeni Sabire Girgin etkinlikle ilgili olarak “Adabilim Okulları olarak üniversite öğrencilerimizin projesine katılım sağlamaktan memnuniyet duyduk. Unutmamalıyız ki engelli olmanın hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değil. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizde öğrencilerimize bu etkinlik vasıtasıyla onların sosyal yaşamda yaşadığı zorluklara dikkat çekme ve öğrencilerimize aktarma fırsatı bulduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER