Harç'ta Geri Adım mı Geliyor?

Rektör Elmas “Erteleme var, iptal yok, netleşirse öderiz” diye yazdı…

Harç'ta Geri Adım mı Geliyor?
banner3

Harç ücretleri iade mi edilecek?

Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören ve sosyal medya üzerinden harç ücretlerine tepki gösteren öğrenciler, bu defa ödemelerde erteleme yapılması üzerine, paralarını geri istemeye başladı.

Rektör Muzaffer Elmas’a twitter üzerinden, önce “katlamalı harca son verin” diye yazan öğrenciler, bu kez de yapılan ödemelerin geri iade edilmesini istedi.

“MADEM ERTELENECEKTİ, NEDEN KREDİ ÇEKTİRDİNİZ?”

Erteleme kararına, henüz harç ücretini yatırmamış olan öğrenciler sevinirken, ödemeyi yapabilmek için kredi çekme yoluna giden öğrenciler de tepki gösterdi. O öğrenciler Rektör Elmas’a tweetler atarak tepkilerini dile getirirken, twitterdan “Harç parasını ödeyeceğiz diye kredi çekmek zorunda kaldık. Ailemizi zor durumda bıraktık. Madem erteleme olacaktı bizi neden sıkıntıya soktunuz?” diye yazdı.   

“PARAMIZI NE ZAMAN ALACAĞIZ?”SORUSU

Bir takipçi de Rektöre “Katlamalı harç kararı durdurulduysa, paramızı geri alabilecek miyiz ve ne zaman alabiliriz Hocam?... Cevap Bekliyoruz” şeklinde tweet atarken, tweete Rektörün cevabı ise “Şu anda erteleme var, iptal yok. Umarım bu hafta netleşir ve öderiz” oldu.

İADE Mİ SÖZKONUSU?

Rektör Elmas’ın takipçisine attığı tweet, harç ücreti ödeyen öğrencilere paralarının geri iade edileceği sinyalini verirken, “Harç ücretleri geri mi ödenecek?” sorusunu akla getirdi.

Sosyal medya üzerinden, meseleyi iki ayrı bakan ve YÖK’e ilettiğini açıklayan Rektör Elmas’ın, gelişmeleri yine sosyal medyadan duyurması bekleniyor.

(Haber Hülya Sürücü)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER