Hacı Zehra Akkoç'dan 50 Proje

Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesinin TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Fuarda Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi 50 adet projesini sergiledi.

Hacı Zehra Akkoç'dan 50 Proje
banner3

  Okulun spor salonunda düzenlenen bilim fuarı sergi açılışına; Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Mahmutoğlu ile çok sayıda okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Hacı Zehra Akkoç Anadolu Lisesi Müdürü Asım Kocataş, Müdür Yardımcısı Erhan Ayhan ve Coğrafya Öğretmeni Volkan Yalçın’ın organizasyonunda hazırlanan bilim fuarı sergisi büyük beğeni topladı.

TÜBİTAK bilim fuarı sergisinin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Asım Kocataş; “Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın ortaklaşa düzenlemiş olduğu bilim kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşması amacı ile projeler hazırlandı. Bu yıl okulumuzda ilki düzenlenen bu fuara katılanlara teşekkür ediyorum. Projeye katılan 120 öğrencimiz var. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize danışmanlık yaptılar. Ayrıca koordinatörümüz Coğrafya Öğretmeni Volkan Yalçın’a da katkılarından dolayı huzurunuzda çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adapazarı İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Fevzi Mahmutoğlu; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız bu tür proje çalışmalarıyla kendilerini geliştirerek güzel projeleri üretiyorlar. Bu çocuklarımızın arısından birçok dahiler çıkacaktır. Onların bu güzel katkıları ile bilim dünyasına sunacakları eserler ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Çocuklarımızdan şunu istiyoruz. Bilim dünyasına ve teknolojilerine yetişemiyoruz. Bilimde bizimde dünya ülkelerinde üretim yapabilmek için genç beyinlerin hayalleri projelere dönüşmelidir. Çocuklarımızın hayal ettikleri projeler bilim dünyasına katkı sunacaktır. Çocukların hazırladığı bu projeler için öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesinin TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Mahmutoğlu kesti. Fuardaki projeleri tek tek dolaşarak öğrencilerden bilgi aldı. Öğrencilerin hazırladığı 50 proje içinde çevrenin korunması için projeler, gıda üretimi hijyeni, pratik matematik için geliştirilen formül, Mekke’nin kurtuluşu ile ilgili temsili atlı süvariler ve Kâbe maketi projeleri bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER