banner28

Gülme Sesi Olmayan Sınıfta Eğitim Olmaz

Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim görevlisi Eğitimci-Yazar Prof. Dr. Aytaç Akalın’ı ağırladı.

Gülme Sesi Olmayan Sınıfta Eğitim Olmaz
banner3

Okulun konferans salonunda iki seans şeklinde seminer veren Prof. Dr. Aytaç Açıkalın öğretmenlerle tecrübelerini paylaştığı konuşmasında “Bu birlikteliğimizin hedefi yeni düşünceleri farklı görüşleri paylaşmaktır. Kaliteli bir eğitim adına okulu ve sınıfı öğrencilerimiz için daha cazip ve yaşanılabilir hale getirmeliyiz. Gülme sesi olmayan sınıfta eğitim olmaz ezber olur.  Öğrencide önce öğrenme arzusu oluşturacak ardından tuğlaları dizmeye başlayacağız. Çünkü ünlü bir düşünürün söylediği gibi kimse bir şey öğretemez insan kendi öğrenir” dedi.

 

Prof. Dr. Aytaç Açıkalın konuşmasının sonunda “Artık yeni şeyler söylemek lazım. Yalnızca müfredata ve belirli kalıplara bağlı kalınarak ilerleme sağlanamadığını yaşayarak görüyoruz. Öğretmenlerimizin de bu noktada farklı görüşlerini paylaşmaları ve gelişime açık olmaları eğitim camiasında olumlu minvalde ki değişimi hızlandıracaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER