Gökyüzü ile Buluştular

Adabilim Okulları 4. Sınıf öğrencileri Görsel Sanatlar dersinde kendi elleri ile hazırlamış oldukları uçurtmaları hep birlikte Serdivan Tepesine giderek gökyüzü ile buluşturdu. 

Gökyüzü ile Buluştular
banner3

Eğitim – Öğretim dönemin son haftasına girdiğimiz şu günlerde Adabilim Okulları öğrencileri ile birlikte etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Öğrenciler geçtiğimiz hafta Görsel Sanatlar dersinde önce öğretmenlerinden uçurtma yapmayı ve nasıl uçurmaları gerektiğini öğrendiler. Bu hafta da sınıfça şehrimizin en yüksek tepelerinden olan Serdivan Tepe’ye giderek yapmış oldukları uçurtmaları gökyüzü ile buluşturdular. Öğrencilerin bir kısmı uçurtmalarını uçurmakta zorlansa da öğretmenlerinin yardımıyla amaçlarına ulaştılar.

 

Sınıf Öğretmeni Rafet Gür etkinlikle ilgili olarak “Uçurtma yeni yetişen neslin unutmaya yüz tuttuğu bir heyecan. Bu vesileyle okulun son günlerine yaklaştığımız şu zaman dilimini öğrencilerimizle birlikte uçurtma etkinliği yaparak değerlendirelim istedik. Bazı acemilikler yaşasak da öğrencilerimiz uçurtmalarını gökyüzü ile buluşturmanın heyecanını ve neşesini yaşadılar. Onlar adına unutulmaz bir gün oldu” “dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER