Gizemini Serdivan Planetaryum'da Keşfediyor

Öğrenciler Evrenin Gizemini Serdivan Planetaryum’da KeşfediyorSerdivan Planetaryum’u (Gezegen Evi) ziyaret eden öğrenciler 20 dakika süren gösterimlerle evrenin gizemini keşfettiler.

Gizemini Serdivan Planetaryum'da Keşfediyor
banner3


Serdivan Planetaryum yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Salı günü Özel Fatih Koleji öğrenci ve velilerden oluşan toplam 65 kişilik grubun, Çarşamba günü ise Karaosman İlköğretim Okulu öğrencilerinin Planetaryum’u ziyaret ettikleri bildirildi.
Açıklamada, Serdivan Planetaryum’un yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte ders işlevi gördüğü belirtilirken, Fen Bilgisi dersleri için Planetaryum’un eğitim kurumları tarafından tercih edildiği ve öğrencilerin derste öğrendikleri bilgileri görsel olarak ta pekiştirme fırsatı buldukları ifade edildi.
Planetaryum’da kendileri için yapılan gösterimleri merakla takip eden öğrenciler gerçek bir uzay yolculuğu yapar gibi güneşi, gezegenleri ve astronotları izleme fırsatı buldular.
Gösterimlerin ücretsiz olduğu Serdivan Planetaryum’un, eğitim dönemi ile birlikte öğlene kadar sadece eğitim kurumlarına hizmet verdiği, öğleden sonra ise saat 18.00’a kadar tüm vatandaşlara açık olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER