Genç MÜSİAD'dan Rektör Sarıbıyık'a Ziyaret

Genç MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Uğur ÇARBOĞA ve Yönetim Kurulu, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK’a Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.

Genç MÜSİAD'dan Rektör Sarıbıyık'a Ziyaret
banner3

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Gençlik Kurulu Başkanı Uğur Çarboğa ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıyıbık’a Hayırlı Olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette Genç MÜSİAD Sakarya’da başlayıp şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yapılan bir yatırım niteliğinde olan Genç Ticaret Köprüsü Projesi’nden ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde uygulanan  iş dünyasının beklentilerini karşılayacak bilgi ve uygulama becerisine sahip nitelikli insan yetiştirmek amacıyla eğitim öğretimin en az bir döneminin işletmelerde yapılması için meslek yüksekokullarında 3+1 ve fakültelerde 7+1 eğitim modelinden bahsedildi. Aynı zamanda Sarıbıyık, şehrimizin ilçelerinde kurulacak fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokullarının bölgenin ihtiyaçlarına ve kalkınmasına göre seçtiklerine dikkat çekti. Sarıbıyık, bu tarz projelerin ülkemizin her yanında yapılması gerektiğini ve bu tarz projelerde gerekli desteği vereceğinin de altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER