Fidanlar toprakla buluştu

Küresel ısınma, kirlenen çevre tartışmalarının odağında SAÜ Eğitim Fakültesi’nin genç öğretmen adayları örnek bir projeye imza atarak fidan dikti, “Doğayı hep beraber koruyalım.” mesajını verdi.

Fidanlar toprakla buluştu
banner3

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Dersi kapsamında projelerini sürdürüyor. Anlamlı ve örnek projelere imza atan öğrenciler son olarak Hendek İlçesi Atike Hanım Parkı’nda fidan diktiler. Yaklaşık 100 fidanı kendi elleriyle toprakla buluşturan genç öğretmen adayları, “Çevremizi koruyalım.” mesajı verdi.

ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TEŞEKKÜR
Öğretmen adayları Battal Şahbaz, Melek Açıkdeniz, Merve Çavuş, Elif Çetin, Nebile Esra Gönülalan,  Rukiye Atak, Tuğba Arslan, Esra Şahin, Zeynep Akdeniz, Rabia Uzun, Semiha Erkovan, Hamit Beyboğa, Mehmet Konukçu, Emrullah Sarı, Celal Karabey, Kenan Bulut, Sümeyra Ozanlı ve Gülcan Çiftçi organizasyon hakkında kısa birer açıklama yaparak, “Koordinatör Öğretim Üyelerimiz Yrd. Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Güçlü ve Hatice Söylemez’e,  Hendek Orman Fidanlığı yetkililerine, Hendek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden Sarp Karataş’a, bize fidan dikiminde yardımcı olan işçi ağabeylerimize, araç konusunda yardımcı olan Hendek Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER