Fenerbahçe resmen doğruladı

Sarı lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklama tedbir ve tasarrufların devam edileceği bildirildi.

Fenerbahçe resmen doğruladı
banner3

Fenerbahçe Kulübü, Çaykur Rizespor ile dün oynadıkları maçtan önce müsabaka güvenliği ve tribündeki şiddet olaylarıyla ilgili istihbarat bilgileri doğrultusunda, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Maraton Üst Tribün H blok kombine kartlarının ihbara konu olan bölümünün, iptal edildiğini açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, dün oynanan Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçı öncesi bazı taraftarların kombine kartlarının iptal edilmesiyle ilgili bilgi verildi.

Kulübün bu konudaki tedbir ve tasarruflarının devam edeceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe-Çaykur Rizespor müsabakasından kısa bir süre önce, gerek müsabaka güvenliği ve gerekse tribündeki şiddet olaylarına yönelik kulübümüze ulaşan istihbarat bilgileri doğrultusunda, Fenrebahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Maraton Üst Tribünü H blok kombine kartlarının ihbara konu olan bölümü, kulübümüzce yasal düzenlemeler tahtında iptal edilmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki Fenerbahçe Futbol Takımı'nın attığı gole sevinmemekle birlikte, Fenerbahçeli taraftarların sevinmesine dahi engel olan, futbolcularımıza, teknik heyetimize ve başkanımıza her türlü hakaret içeren tezahüratı yaparak, tribünlerde yaratmaya çalıştıkları kaos ve kargaşa ortamından beslenen bu suç grubunun stadımıza alınmaması yolundaki kararlılığımız tamdır. Fenerbahçe'nin başarısı doğrultusunda alınan bu önlem ve tedbirlerden olumsuz yönde etkilenen taraftarlarımızın tüm mağduriyetleri kulübümüz tarafından giderilecektir."

Açıklamada kombinelerin bir kısmının gerçek sahipleri tarafından kullanılmadığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Bilinmesi gereken husus, sezon öncesi maraton üst H bloğun kombine satışlarının güvenlik önlemleri nedeniyle kulübümüzce askıya alındığı, bununla birlikte Adem Köz isimli şahsın imzası ve kefaleti doğrultusunda kulübümüze sunduğu 443 kişilik liste dahilinde bu bloktan satış yapıldığı ve bu satışı yapılan kombinelerin yer aldığı bloktan Gençlerbirliği müsabakasının 23. dakikasında Fenerbahçeli futbolculara, teknik heyete ve başkanımıza çirkin ve kötü tezahüratlarda bulunulduğu ve hatta takımımızın attığı gole sevinen taraftarlarımıza karşı bu kişilerce şiddet uygulandığı tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda söz konusu kombinelerin bir kısmının gerçek sahipleri tarafından kullanılmadığı, Fenerbahçe ve Fenerbahçe tribünlerini provoke etmek isteyen aynı küçük grup tarafından ele geçirildiği anlaşılmıştır. Kulübümüzün bu konudaki tedbir ve tasarruflarının aynı kararlılıkta devam edeceğinin bilinmesinin yanı sıra bu konudaki gerekli ve kapsamlı bilgilendirme ve açıklamalar hafta içinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı sayın Aziz Yıldırım tarafından kamuoyuyla bizzat paylaşılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER