Eyvah Demeden Geleceğimi Seçiyorum

Yurt genelinde öğrencilerin yaz tatili sürüyor. Fakat Adabilim Okullarında ‘Geleceğimi Seçiyorum’ projesi kapsamında eğitim dur durak bilmeden devam ediyor. Okul proje ile öğrencileri hayata ve geleceğe hazırlıyor.

Eyvah Demeden Geleceğimi Seçiyorum
banner3

Geleceğimi Seçiyorum Projesi Nedir?

Projenin detayları hakkında bilgi veren Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Şahin “Projeye göre öğrencilerimiz tercih ettikleri bir meslek grubunda yaz tatili döneminde çalışarak gelecekte yapmak istedikleri meslekler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Bu sayede öğrencilerimizin çalışma hayatına dair yeni deneyimler kazanmasının yanı sıra kendilerine uygun olan meslek dalına dair bilinçli bir seçim yapmasını amaçlıyoruz.”

 

Hayatın Provasını Yapıyorlar

“Öğrencilerimiz ile her daim ilgilenmeyi kendisine ilke olarak benimseyen okulumuz, akademik başarılarının yanı sıra iş tecrübelerini de artırılmasını sağlamak amacıyla, rehber öğretmenler nezaretinde şehrin meslek erbaplarının, iş adamlarının yanında çalışarak hayatın provasını yapmalarına olanak sağlıyor. Proje bitiminde öğrencilerimiz geleceklerini ‘Eyvah’ demeden tayin edecek meslek dalları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmuş oluyorlar.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER