'Ekip Ruhuyla Çalışıyoruz'

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2018-2019 akademik yılı Akademik Kurul Toplantısı’nı Esentepe Kampüsü Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni üniversitenin özverili bir çalışma ortaya koyarak akademik ve toplum hayatına uygulama becerisi yüksek nitelikli bireyler yetiştirdiğini söyledi.

'Ekip Ruhuyla Çalışıyoruz'
banner3

2018 yılında çıkartılan yasayla kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ilk akademik ve idari kurul toplantılarını gerçekleştirdi. Rektör Mehmet Sarıbıyık’ın yönetiminde gerçekleşen Akademik Kurul toplantısına, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sinan Serdar Özkan, Genel Sekreter Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Ergen, Enstitü Müdürü, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürleri’yle çok sayıda akademik personel katıldı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, yaptığı konuşmada yeni üniversitenin beraberinde getirdiği yeni sorumluluklar olduğuna dikkat çekerek, “Üniversite’nin bu kuruluş sürecinde eğitim öğretimin aksatılmadan devam etmesinde gösterdiğiniz emekten dolayı teşekkür ediyorum. Elbette kuruluş sürecinde bazı eksiklikler olabiliyor, yapılması gerekenler de oluyor. Biz bu süreci ekip ruhuyla aşıyoruz, aşmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Yaşam Boyu Eğitim ve Teknoloji Merkezleri

Türkiye’de iki üniversiteye verilen uygulamalı bilimler misyonunun birinin Sakarya’ya verildiğini hatırlatan Rektör Mehmet Sarıbıyık, “Bizler geçmişte yaptığımız uygulamalı eğitim projelerimizle bu misyonu meslek yüksekokullarında ve fakültelerde başlatmıştık. Şimdi bunu diğer fakültelerde ve enstitüde de hayata geçireceğiz. Yeni açılacak fakülte ve yüksekokullarında da bölgenin özelliklerini ve iş dünyasının ihtiyacını gözeterek şekillendireceğiz” dedi.  Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin topluma katkı sağlayacak projelerle de gündeme geleceğini söyleyen Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Teknoloji Transfer Ofisi ve yaşam boyu eğitim projelerinin hayata geçmesiyle birlikte toplum ve iş dünyasına yönelik çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.

“Öneri ve Görüşlere Açığız”

Yeni üniversite yönetiminin akademik ve idari personelle uyumlu bir çalışma sergilediğini söyleyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, Rektörlük hizmetlerinin Esentepe Kampüs alanı içerisinde bulunan Teknoloji Fakültesi binasında geçici olarak yürüteceklerine de değinerek, mevcut fiziksel alanları değerlendirdiklerini belirtti. Prof.Dr.Mehmet Sarıbıyık, üniversitedeki işleyişlerin aksatılmadan devam etmesi için her türlü önlemi ve girişimleri hızla aldıklarını da ifade ederek tüm personelin öneri ve görüşlerine de kıymet verdiklerini vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER