banner28

EĞİTİM ÖĞRETİMDE TATİL SEVİNCİ

Sakarya’da 730 okulda eğitim gören 180 bin öğrenci, birinci kanaat döneminin sona ermesi nedeniyle karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.

EĞİTİM ÖĞRETİMDE TATİL SEVİNCİ
banner3

Serdivan’daki İstanbul Kuyumcular Gümüşçüler İlkokulu ile Arifiye’deki Necmettin Erbakan Fen Lisesi’nde düzenlenen karne törenlerine; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, il milli eğitim yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Törenlerde öğrencilere karnelerini veren Vali Hüseyin Avni Coş, 6 Şubat tarihine kadar devam edecek yarıyıl tatilinin verimli bir şekilde değerlendirilmesini tavsiye ederken, öğrencilerden tatilde bol bol dinlenmelerini ve kitap okumayı da ihmal etmemelerini istedi.

 

Karne törenleri sırasında İstanbul Kuyumcular Gümüşçüler İlkokulu’nda yapımı tamamlanan Z Kütüphane de törenle hizmete açıldı.

 

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılının ikinci kanaat dönemi 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran Cuma günü sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER