Eğitim Fuarında Lise Öğrencilerine Önemli Seminerler

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Boyut Group işbirliğinde, 22 Üniversitenin katılımıyla düzenlenen

Eğitim Fuarında Lise Öğrencilerine Önemli Seminerler
banner3

“Educaturk Sakarya Yüksek Öğretim Günleri” etkinliğine katılan lise öğrencilerine eğitim uzmanları tarafından önemli konularda seminerler verildi.

5000 öğrenci
5-6 Mayıs tarihlerinde iki gün süren eğitim fuarına 100’e yakın liseden 5000’in üzerinde öğrenci katıldı. Belirlenen program dahilinde üniversitelerin stantlarını gezerek yetkililerden üniversitelerin fakülteleri, eğitim faaliyetleri ve imkanları hakkında bilgiler alan öğrenciler fuar ziyaretinin yanısıra eğitim uzmanlarıyla bir araya gelme imkanı buldular.

İki günde 14 Seminer
Elmas Otel’in Metin Erözü ve Zümrüt Toplantı Salonlarında iki gün devam eden seminer programlarında ilk gün Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu Eğitim Uzmanı Kayhan Karlı “Nasıl Bir Gelecek İstiyorum” konusunda öğrencilere deneyimlerinden örnekler sunarak bir hedef çizdi. Fuar süresince öğrencilerle bir araya gelen MEF Üniversitesinden Begüm Şanlı “900 Yıllık Yükseköğretim Modelini Z Kuşağı İçin Değiştiriyoruz”, Doğu Akdeniz Üniversitesinden Doç.Dr.Gökhan İzbırak “Mühendislik Mesleği ve Kariyer Alanları”, Beykent Üniversitesinden Eğitim Koordinatörü Faruk Küçüködük “Meslek Seçimi, Geleceğin Meslekleri ve Doğru Tercih”, Abdullah Gül Üniversitesinden Doç. Dr. Bülent Yılmaz, “Elektrik-Elektronik Mühendisliği”, Bezmialem Vakıf Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Atilla Akdemir “Eczacılık Bölümü”, Doğuş Üniversitesinden Serhat Butur “Yükseköğretime Geçişte Ben de Varım!”, Girne Amerikan Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr. Linda Frame “Stres ve Zaman Yönetimi”, Yakın Doğu Üniversitesinden Prof.Dr. Cem Birol “Sınav Kaygısı, Doğru Tercih”, İstanbul Aydın Üniversitesinden Mehmet Ekinci “Kariyer Planlama”, Düzce Üniversitesinden Egemen Çakaloğlu “Stres Yönetimi”, Sakarya Üniversitesinden Yrd.Doç. Dr. Hayrettin Zengin “Üniversite Tanıtımı” konularında bilgiler aktardılar.

Verimli geçti
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, ilimizde ilk kez düzenlenen “Educaturk Yüksek Öğretim Günleri” etkinliğinin amacına uygun gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, eğitim fuarına katılan üniversitelere ve bu etkinliği düzenleyen Boyut Group’a, eğitim camiası adına teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER