banner28

EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİNE ÜCRETSİZ KURS

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavlarına yönelik üyelerine ücretsiz kurs başlattı.

EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİNE ÜCRETSİZ KURS
banner3

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Arslan;  MEB Memurluk ve şeflik sınavı için ücretsiz deneme testleri yapmıştık. Aynı sorumluluk anlayışı ile Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı sınavı için genel merkezimizin sınava yönelik hazırladığı kitapları talep eden yaklaşık 800  üyemize ulaştırdık. Bununla da yetinmeyip isteyen üyelerimizin ücretsiz katılabileceği 3  hafta içi ve 1 hafta sonu grubu olmak üzere 4 adet kurs merkezi ile üyelerimizi sınava hazırlıyoruz. Adapazarı merkezde bir hafta içi ve bir haftasonu olmak üzere Atatürk Anadolu Lisesinde, Akyazı Madanoğlu Ortaokulu ve Geyve İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirmeye başladığımız kurslara yaklaşık 250 üyemiz kayıt olmuşlardır. Kurslarımızda ;   Türkçe – Dil Bilgisi  , Resmi yazışma kuralları, Mevzuat  , Yönetmelikler, Kanunlar , Yönergeler,  Eğitim Bilimleri,  İnkılap Tarihi, Anayasa ve Milli Güvenlik  konularında eğitimler verilecektir.    16 Şubat itibari ile başlayan kurslarımız 16 Mart 2016 da yapılacak olan deneme sınavı ile son bulacaktır dedi.

ÜYELERİMİZİ SINAVLARA HAZIRLIYORUZ

Atatürk Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen kursun açılış programına katılan  Eğitim Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubemiz her alanda sendikacılığın nasıl olduğunu ete kemiğe bürüyerek gösteriyor. Üyelerimizin kişisel kariyerlerine, bireysel gelişimlerini de katkı veren hazırlık kurslarımızdan bir tanesini daha başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu kursları açmış, deneme sınavları yapmıştık. Üyelerimizin gerek idarecilik sınavlarında, gerekse görevde yükselme sınavlarında başarılı olmaları noktasında sendika olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.  Biz kurslarımızı hazırlıyoruz.  Üyelerimizin kazanmaları için yoğun gayret gösteriyoruz. Kitaplarımızı basıyoruz, deneme sınavları yapıyoruz.” dedi.
Eğitim Bir-Sen’in 14 Şubat 1992 yılından beri çıktığı bu yolda eğitimcilerin sosyal, ekonomik ve özlük hakları bakımından daha iyi şartlarda, daha iyi yerlerde olması için gayret gösterdiğini vurgulayan Mengen şunları söyledi:
“Gösterdiğimiz bu çabanın sonucunda bugünlere geldik. Eğitimcilerin bu ülkede her anlamda iyi şartlarda olması ülkenin de iyi bir yerde olması anlamı taşır. Bizim de temel prensiplerimizden bir tanesi Türkiye’deki kamu kurumlarının en büyük camiası olan eğitim camiamızın, Milli Eğitim Bakanlığının geleceğini yetiştiren öğrencilerin geleceği için öğretmenlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için sendika olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. İnşallah alanında uzman konuya hakim arkadaşlarımızın  eğitmen olarak katıldığı bu kurslarımız sayesinde başarılı olursunuz. Gayret bizden takdir Allah’tan . Her şey gönlünüzce ve hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER