banner28

Eğitim-Bir-Sen'den Ferizli'de Okul Ziyaretleri

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Karataş ve İlçe Temsilcisi Fatih Şumnulu ile birlikte  Ferizli’de okul ziyaretlerinde bulundular.

Eğitim-Bir-Sen'den Ferizli'de Okul Ziyaretleri
banner3

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen 5 bin üye hedefi için çalışmalara devam ettiklerini, ilçe ilçe okul okul ziyaretlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Mengen; üyelerimizi ziyaret ederek onlarla hasbihal ediyoruz , her türlü problemlerinde yanlarında yer alıyoruz ve özlük hakları, ekonomik ve sosyo-kültürel imkanların daha iyi hale gelmesi için mücadele ediyoruz.  Eğitimde kalitenin yükselmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda ve ortamlarda görev yapmaları için çalışıyoruz. Genel merkezimizin almış olduğu kararları  ve yaptığı çalışmaları üyelerimize iletiyoruz.

Türkiye’de ve dünyada artık örneği bulunmayan bir kurumsal yapıya sahip İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Sandığı’nın (İLKSAN) uğratıldığı zararın her geçen gün arttığını, yönetilemez, fayda üretemez bir kuruma dönüştüğünü görüyoruz. Üyelerimiz başta olmak üzere, “ceberut devlet” dönemini yansıtan zorunlu üyelik hükmüne dayalı olarak kendi rızaları olmaksızın bir anlamda zorla sandık üyesi yapılan bütün eğitim çalışanlarının mevcut zararlarının daha da artmasını engellemeyi, yetkili sendika sıfatımızın kapsamındaki sorumluluklarımız arasında görüyoruz.

Eğitim-Bir-Sen, 24 yıllık tarihi boyunca Türkiye’de milli iradenin güçlü ve ülke idaresinin temel tayin edici gücü olması doğrultusunda milletin en gür sedası olmuş; milli iradeye yönelik bütün tehditler karşısında dik durmuş, milletin bağrından neşet eden bir yapı olarak, milletin safında, milletin haykırışlarının tercümanı olmuştur. Bugün de milli ve sivil bir anayasa, darbe dönemlerinin ağır havasını değil, demokratik dönemlerin özgür havasını taşıyan bir anayasa için yine öncülük etmekte, milletin talep ve beklentilerine tercüman olmaktadır.

Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak isteyenleri, ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılan hain saldırıları lanetliyor, Türkiye'nin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz. 

Bir çok Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte çalışmalar yapıyoruz. Gerek insani yardım gerekse sosyal kültürel konularda birlikte organizasyonlar yapıyoruz. Çeşitli iş yerleri ile indirim anlaşmaları yaparak üyelerimize daha çok  katkı sağlamak istiyoruz.

20 Martta yapılacak olan Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavları için 4 merkezde ücretsiz hazırlık kursları başlattık. Yaklaşık 300 üyemiz bu sınavlara bizim kurslarımızla hazırlanıyor. Yaklaşık 1000 üyemize bu sınavlara hazırlık kitapları temin ettik. Sınav öncesi deneme testi ile üyelerimizin hazırlıklarını tamamlamış olacağız.

Ferizli’de ziyaret edemediğimiz okullarımız için tekrar gelme sözü veriyoruz ve gitmediğimiz okul kalmayacak sözünü veriyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER