Durmuş Pamukova'lı Çocukların Proje Heyecanına Ortak Oldu

Pamukova Fatmahanım Ortaokulu’nda 23 Nisan ile Proje etkinlikleri heyecanı bir araya geldi. Çocukların bu heyecanına İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’da katılarak ortak oldu.

Durmuş Pamukova'lı Çocukların Proje Heyecanına Ortak Oldu
banner3

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile birlikte Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir ve İl Milli Eğitim şube Müdürü Osman Terzi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Şengül’de etkinliklere  katıldı.

Pamukova ilçe milli eğitim müdürlüğünün organize ettiği Kodlama Her Yerde Projesi kapsamında ilçede bulunan öğrencilerin kodlama ve robot becerilerini sergilediği 23 nisan ulusal egemenlik ve STEM Discovery Week etkinliği İl Müdürü Fazilet DURMUŞ'un katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu projeler Kodlama Her Yerde, Mindstorm to Brainstorm Erasmus+ projesi ve AstroSTEAM eTwinning projesidir. 

Bu etkinliklerden ilki Pamukova ya özgü oluşturulmuş, Pamukova’daki öğrencilerin Pamukova’yı daha iyi tanımlarını sağlamak ve kodlama becerileri kazandırmak için yapılan bir projenin etkinliğidir. Bu projede Pamukova’ya özel yetişen ürünlerin ve tarihi unsurların yer aldığı  kodlama haritası üzerinde bilişim teknolojileri olmadan da kodlama imkanı sunan bir harita yer almaktadır. İlçe Tarım Müdürlüğü ve Pamukova Belediyesinden destek alınarak bu harita hazırlanmıştır. 

Mindstorm to Brainstorm Erasmus Projesi ise Fatmahanım Ortaokulu tarafından yürütülen Stem becerilerini robotlarla arttırmak için hazırlanmış bir projedir. 

Diğer proje ise öğrencilerimizin astronomi ve STEM becerileri artırmak için oluşturulmuş eTwinning projesidir dendi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER