Durmuş Kime Mesaj Verdi?

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaptığı açıklama ile açıkça birilerine mesaj verdi. Kendisinin ulaşılabilir müdür olduğunu belirten Durmuş, “Benimle irtibata geçmek isteyenler dolaylı yollardan ulaşmasın direkt bana gelsinler” dedi.

Durmuş Kime Mesaj Verdi?
banner3

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Muhabiri Sibel Bulut’a özel açıklamalarda bulundu. Gazetenin bugünkü sayısında manşetten verilen habere göre İl Müdürü Durmuş, çarpıcı ifadeler kullandı.

Bürokrattan Çok Siyasetçi Açıklaması Gibi!

‘Kapım Herkese Açık’ başlığıyla manşete taşınan habere göre Fazilet Durmuş, “Benimle irtibata geçmek isteyenler dolaylı yollardan ulaşmasın direkt bana gelsinler. Çözüm üretmeye çalışırız ve yapılacak bir şey ise yaparız” dedi. Durmuş’un bu açıklamaları ise öğretmen veya velilerin herhangi bir taleplerini araya aracılar koyarak kendisine ilettiği yönünde yorumlandı. Milli Eğitim Müdürü’nün bu sözleriyle kime ya da kimlere mesaj verdiği merak edilirken, kullandığı cümlelerin ise bir siyasetçiyi aratmaması dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un Adapazarı Akşam Haberlerine verdiği röportajın tam metni şu şekilde;

“5 AYDA 9 PROJE HAYATA GEÇİRDİK”

Ben buraya geleli 5 ay oldu. Göreve geldiğim gün hayata geçirilmemiş 12 proje vardı. 12 projeden 9’unu onaylayıp hayata geçirdik. 3 projemiz daha var. O projeler hakkında da titiz bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah onları da başarı ile tamamlayacağız.  Yaptığımız her projeyi sürdürülebilir olması için Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak yapıyoruz. Bu durum projelerin ileride de devamlılığının garantisi olacak.

“DİREKT BANA GELİN!”

Burada atandığım zaman, ‘neler yapabilirim?’, ‘nelerle ilgilenebilirim?’ ve ‘bunlarla nasıl başa çıkabilirim?’ diye sürekli düşünüp çözüm üretmeye çalıştım. İşimi seviyorum ve bendeki heves ve ilgiyi herkeste görmek istiyorum. Yetiştirdiğimiz öğrenciler de bizim ellerimizden geçtiği için onların en iyi şartlarda yetişmesini istiyoruz. Bu yüzden de ilgili davranıyoruz. Ayrıyeten benimle irtibata geçmek isteyenler dolaylı yollardan ulaşmasın; direkt bana gelsinler. Çözüm üretmeye çalışırız ve yapılacak bir şey ise yaparız. Kapım herkese açık, öğretmene de veliye de herkese. Yeter ki bir katkımız olsun.

“MUHTARLARIN DA OLDUĞU BİR DANIŞMA GRUBUMUZ VAR”

Eğitim için yapmamız gereken önemli adımlar var. Bu adımları hep birlikte atacağız. Benim, muhtarların, öğretmenlerin olduğu 150-160 kişilik bir danışma grubumuz var. Bu grup sorunları tespit edip sorunlara çözüm arıyor. Ben herkesin fikrini açıkça beyan etmesini istiyorum ve bunun üzerine gidiyorum. Böylelikle okuldaki öğrencilere büyük katkı sağlayacağımıza inanıyorum

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER