Dolar Eğitimi de Vurur mu?

ABD'nin başlattığı ekonomik savaş sonrası piyasalarda yaşanan spekülatif artışlar karşısında vatandaşlar, tüm kurum ve kuruluşları ile tek vücut oldu. Hükümet gerekli adımları atarken vatandaşlar ise TL seferberliği kapsamında döviz bürolarına giderek ellerindeki dövizleri bozduruyor.

Dolar Eğitimi de Vurur mu?
banner3

Merak edilen konulardan birisi de piyasalardaki bu dalgalanmanın yeni eğitim dönemine etkisinin ne kadar olacağı. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Adabilim Okulları İlköğretim Müdürü Selim Kondakcı, “Eğitim sektörü geniş yelpazesi olan bir sektör fakat devletimiz uzunca bir süreden beri zaten ders kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıyor. Bu noktada bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Diğer ders materyallerinde de velilerimize yerli ürünleri tercih etmelerini öneriyoruz. Zaten söz konusu dalgalanmanın geçici bir süre olacağını ve piyasaların normalleşmeye başladığını görüyoruz. Panik havasıyla hareket etmemeliyiz. Bir takım aksaklıklar yaşansa da ülkemiz bu süreçten güçlenerek çıkacaktır” dedi.

 

Kondakcı, resmi gazetede yayımlanmasıyla birlikte bu yıl beşinci kez verilecek olan Özel okul teşviklerinde 75 bin öğrencinin ilk defa eğitim öğretim desteğinden yararlanacağını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER