Doğru Tercih Sınav Kadar Önemli

Adabilim Okulları Üniversite Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine Sakarya Üniversitesi’nin önemli fakültelerini gezdirdi.  

Doğru Tercih Sınav Kadar Önemli
banner3

Öğrenciler, Rehberlik Öğretmeni Emrah Yesir ve üniversiteden bir yetkili nezaretinde Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve İşletme Fakültelerini gezdiler. Aynı zamanda gezmiş oldukları her fakültede farklı bir eğitimci ile söyleşi yapma imkânı da buldu. Yetkililere tercih etmeyi planladıkları bölümün avantajlarından iş imkânlarına kadar merak ettikleri birçok konuda sorular soran öğrenciler gezinin sınav sürecindeki tercihlerine önemli katkısı olacağını belirttiler.

 

Rehberlik Öğretmeni Emrah Yesir gezi ile ilgili olarak “Doğru tercih yapabilmek Üniversiteye girişte sınav kadar önemli bir süreç. Öğrencilerimiz arzu ettikleri bölüm hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan tercih yaptığında geri dönüşü olmayan sıkıntılar yaşanabiliyor. Bizde Adabilim Okulları olarak öğrencilerimizin böyle bir hataya düşmemesi adına merak ettikleri her konuda birinci ağızdan cevap bulmaları adına her sene bu geziyi düzenliyoruz. Öğrenciler adına çok verimli olan bu gezide bizlere vakit ayırarak eşlik eden değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER