banner28

Cemal Gürsel'den Kocaeli Ve Sakarya Gezisi

Geyve Cemal Gürsel İlkokulu 4/B Sınıfı Kocaeli Gemi Müzesi, Kocaeli Şehir Tiyatrosu ve Sakarya Deprem Müzesi’ni kapsayan bir gezi düzenledi.

Cemal Gürsel'den Kocaeli Ve Sakarya Gezisi
banner3

Geziye Kocaeli Gemi Müzesi’ndeki Gayret Savaş Gemisi ve Hızır Denizaltısı ile başlandı. Gemi ve denizaltının içi gezilirken görevli askeri personel tarafından bilgiler verildi. Hızır Denizaltısına girerken öğrencilerin çok heyecanlandığı gözlerden kaçmadı. Etkinliğin ikinci kısmında Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Funda İlhan ve Çiğdem Sarıhan Benli gibi ünlü oyuncuların oynadığı Tıngır Mıngır Ülke isimli tiyatro izlendi.

 

Tiyatro  etkinliğinden sonra Sakarya Deprem Müzesi’ne doğru harekete geçildi. Yol boyunca deprem konulu yayınlar incelendi. Veliler 17 Ağustos depreminde yaşadıkları anıları anlattılar. Deprem müzesinde deprem simülatörü üzerinde 7,4 şiddetinde deprem meydana getirildi. Deprem şehitleri için yapılan kristaller ve resimler incelendi.

 

Sınıf Aile Birliği Başkanı Hilal Çapoğlu, yıllardır Sakarya’da yaşıyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek deprem müzesi bize bu kadar yakınken ziyaret etmemiştik. Bu etkinlik bizim için büyük bir fırsat oldu. Pek çok arkadaşımız deprem müzesinde ağladı. Öğrencilerimizin sosyal gelişimine ciddi bir katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Etkinliği hazırlayan öğretmenimiz İbrahim Yıldırım’a çok teşekkür ederiz, dedi.

 

Sınıf Öğretmeni İbrahim Yıldırım, öğrencilerimize deprem konulu bir tiyatroya götürmüş olmaktan çok mutlu oldum. Deprem müzesi de etkinliğimizi tamamlayan en önemli unsur oldu. Umarım küçük de olsa bir farkındalık oluşturabilmişizdir, dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER