BİLİNÇLE VE SAĞLIKLA YAŞA

Hendek Belediyesi ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hendek’teki ilkokul 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Bilinçle Sağlıkla Yaşa Konferansı “ düzenlendi.

BİLİNÇLE VE SAĞLIKLA YAŞA
banner3

Programa, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.Burcu Başaran Güngör, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arslan, Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Atala, öğretmenler, Öğrenciler ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı.

Hendek Noksel, Cumhuriyet ,Yeni Yüzyıl, Ziya Gökalp ve Mustafa Asım okullarının tüm İlkokul 3. Sınıf öğrencilerinin katıldığı konferans Kalp Sağlığı Haftası ve Bilişim Haftası dolayısıyla farkındalık sağlamak üzere hazırlandı.

Teknoloji Bağımlılığı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Temel Yaşam Desteği konularında bilgilendirmelerde bulunan Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Deniz De Asis , bilgisayar ve cep telefonlarıyla geçirilen zamanın azaltılmasının çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerinin en önemli ilk adımı olduğunu ifade ederek, 112 Sağlık Hizmetlerini yerinde ve doğru kullanmanın öneminden de bahsetti.
Yaşamsal uygulamalardan Temel Yaşam Desteği konusunda bilgilendirme yapan De Asis, erken yaşlarda sağlık bilincinin gelişmesinin önemini vurgulayarak, fiziksel, ruhsal, sosyal anlamda gelişmiş ve sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında erken yaşlarda çocuklara sağlık bilincini aşılamanın önem taşıdığını belirtti.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Fatma Nur Acar , Ebru Gürlü , Selin Öz ve Burak Dursun öğrencilere müzikli oyun oynatarak fiziksel aktivite ve hareket konularına dikkat çektiler.
Hendek İlçesindeki ilkokul öğrencilerinde sosyalleşme ve konferans kültürünün erken yaşlardan gelişmesine katkı sağlayan etkinlik çocukların neşesi ile heyecanlı ve keyifli bir şekilde tamamlandı.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER