banner28

Bekir Sıtkı Durgun Öğrencileri Yetimlere Bakıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH işbirliği ile “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu sınıflarına konulan kumbaralar açıldı.

Bekir Sıtkı Durgun Öğrencileri Yetimlere Bakıyor
banner3

İlk uygulamasının yapıldığı Aralık ayında öğrenciler ve veliler projeye yoğun ilgi gösterdi. Harçlıklarından artırdıkları paraları yetim kardeşlerine göndermek için biriktiren öğrenciler kampanyadan büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

 

Sınıflarda doldurulan kumbaralar Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu’n da oluşturulan komisyon tarafından açıldı. 36 sınıfın katıldığı kampanyada büyük başarı sağlandı. 1-İ sınıfından Yunus Emre Düzcan adlı öğrenci kendi kumbarasında biriktirdiği bütün paralarını projeye bağışladı. Okul olarak 5 yetime bakmayı taahhüt eden öğrencilerin kampanyaya ilgisi yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu’nunbakımını üstlendiğiTürkiye, Etiyopya, Afganistan, Sırbistan, Azerbaycan’daki yetimlerin IHH tarafından okula fotoğrafları ve kimlik bilgileri gönderildi. İlk ay toplanan bağışlar IHH Arifiye Temsilcisi Vedat Köse ‘ye teslim edildi.Arifiye IHH İlçe temsilcisi Vedat Köse Bekir Sıtkı Durgun ailesinin projeye göstermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER