banner28

Bekir Sıtkı Durgun İstanbul'u Fethetti

Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Gezi Kulübü tarafından,Sınıf Öğretmeni Ayşe Akıncı sorumluluğunda 153 öğrenci 59 veli ve 20 öğretmenin katılımıyla 5 otobüsle İstanbul’a gezi düzenlendi.

Bekir Sıtkı Durgun İstanbul'u Fethetti
banner3

Öncelikle Osmanlı’nın en görkemli eserlerinden olan Dolmabahçe Sarayı ziyaret edildi. Tur rehberleri tarafından Dolmabahçe Sarayı’nın özellikleri kafileye aktarıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de kullandığı Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’e ait özel eşyaları da görme imkânı buldular.

 

Grup gezi serüvenine Panorama 1453 Tarih Müzesi’yle devam etti. İstanbul’un fethinin görseller ve müzik eşliğinde canlandırıldığı müzede öğrenciler fethi bir kez daha yaşadılar.

 

Ardından İstanbul Akvaryum’a geçen Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu grubu binlerce deniz canlısını yakından görme fırsatı buldu. Havanın da güzel olması nedeniyle İstanbul’u bir kez daha fetheden Bekir Sıtkı Durgun ailesi, keyifli bir yolculuğun ardından Arifiye’ye mutlu şekilde dönerken, gezinin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilere teşekkür ettiler.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER