Balkanlıoğlu'ndan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi. 

Balkanlıoğlu'ndan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
banner3

Balkanlıoğlu, yayımladığı mesajında, yeni eğitim öğretim yılına başlamanın sevinç, mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. 

Ülkenin kalkınmasının temelinin eğitimden geçtiğini dile getiren Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Sakaryamızın da ülkemize en büyük katkısı eğitimde elde ettiği başarılar olacaktır çünkü eğitime yapılan yatırımlar ve göstereceğimiz performans Türkiye’nin ve ilimizin on yıllar sonrasına atılmış birer değerler bütününü teşkil edecektir. Bunun için aziz milletimize yapacağımız en büyük hizmet ve yatırım eğitimde kalite ve başarı olmalıdır." 

Balkanlıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin vizyonlarının gerçekleşebilmesi için ileriki süreçteki bilim adamlarının, öğretmenlerinin ve yöneticilerinin şimdiki öğrenciler olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Aziz milletimizin geçmişinde ve bugününde sizlerin birikimi, emeği ve izi olduğunun idrakindeyiz. Ülkemizin geleceği sizin şefkat dolu yüreğinizdedir. Saygıdeğer Velilerimiz, özlediğimiz, hedeflediğimiz okul; öğrenmeyi sevdiren, düşünen, araştıran, sorgulayan, bilgiyi kullanan, kendisiyle ve çevresiyle barışık öğrenciler yetiştiren okuldur. Eğitim ve öğretim, sadece okulda cereyan eden bir olgu değildir. Eğitimin başladığı yer ailedir. Anne-baba çocuğun eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmalıdır. Büyük emek isteyen, sabır ve özveri gerektiren eğitim yolculuğunda, hep beraber el ele vererek, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına, Sakaryamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle öğretmen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunarım." 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER