Bakanlık Açıkladı! E Sınav Artık Sakarya'da da Yapılıyor

Yılan hikayesine dönen elektronik ehliyet sınavıyla ilgili adım atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Sakarya'da yapılacak sınavların yerini resmen bildirdi.

Bakanlık Açıkladı! E Sınav Artık Sakarya'da da Yapılıyor
banner3

Geçtiğimiz yılın son ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan elektronik ehliyet sınavlarının Sakarya'da da yapılacağı ve sürücü adaylarının bu sınav için çevre illere gitmek zorunda kalmayacağı açıklanmıştı. Ancak aradan geçen yaklaşık 5 ayda konuyla ilgili adım atılmadı.

 

HABERİN ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

MedyaRota'nın Elektronik Ehliyet Sınavıyla ilgili haberi sonrasında harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, E-Sınav'ın şehrimizde yapılacağı alanı resmen açıkladı. Sürücü adaylarının 45 gün kadar kısa bir süre içerisinde ehliyet sahibi olmalarına olanak tanıyan Elektronik Ehliyet Sınavı Arabacıalanı Mahallesi eski Kasımpaşa Caddesi üzerindeki Serdivan Rehberlik Merkezinde gerçekleştirilecek.

[ilgili-haber=39791]

İLK SINAV 14 MAYIS'TA

Konuyla ilgili MedyaRota editörüne açıklamada bulunan Şahin Sürücü Kursu Yetkilisi Songül Sağlam, "Sürücü kursları açısından son derece sevindirici bir gelişme oldu. Artık Elektronik Ehliyet Sınavına başvuran sürücü adaylarımızı çevre illere kadar yormak zorunda kalmayacağız. Sürücü adaylarımız da bu durumdan çok memnun. Şahin Sürücü Kursu olarak Sakarya'da gerçekleştireceğimiz ilk sınav 14 Mayıs Pazartesi günü olacak" dedi.

[ilgili-haber=39791]

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER