banner28

Arifiye'de TEOG'da Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Töreni Yapıldı

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonunda, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak TEOG 1. ortak sınav sonuçlarının değerlendirildiği seminer ile sınavlarda derece yapan öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

Arifiye'de TEOG'da Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Töreni Yapıldı
banner3

Arifiye Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda iki oturum halinde düzenlenen ve 632 öğrencinin katıldığı semineri İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu sundu.

TEOG 1. Ortak sınav sonuçları ile ilgili istatistiki bilgilerin de paylaşıldığı seminerde, son iki yılın değerlendirilmesi yapıldığında, Arifiye İlçesinde başarı ivmesini ciddi anlamda arttıran okullar ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. Ortak sınavlarda il genelinde 3 dersten ilk ona giren 2 köy okulundan örnekler verilerek, başarıya ulaşmada gerçek kriterin çok çalışmak olduğu vurgulandı. Öğrencilerin çok istemeleri halinde benzer başarıları gösterebileceklerinin örneklerle anlatıldığı seminere, geçen yıl okullarında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ve deneme sınavları dışında hiçbir destek almadan 2. Ortak sınavda 119 net yaparak Arifiye Fen Lisesini kazanan Seda Yağmur Sankutlu misafir öğrenci olarak katıldı. Başarılı öğrenci Sankutlu TEOG sınavlarına nasıl hazırlandığı konusunda öğrenci arkadaşlarına tavsiyelerde bulundu. TEOG sınavlarıyla ilgili önemli bilgilerin sunulduğu seminerde öğrencilere her bireyin farklı kişilikleri, yetenekleri, becerileri olduğunu, her birinin ayrı bir değer olduğunu, başarmak için önce kendilerine güvenmeleri gerektiğini anlatılan Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu, başarının anahtarının bol kitap okumaktan geçtiğini belirtti.

 

Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin katkıları ile halk müziği dinletisinin de yer aldığı seminer sonunda, Ortak sınavlarda 119 netten başlamak üzere 115 nete kadar olan 13 başarılı öğrenciye ödül verildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER